Czarny charakter w Iron Man 3 miał być kobietą 0

Marvel Cinematic Universe nieprzerwanie, od premiery Iron Mana, podbija serca fanów i osiąga sukces za sukcesem. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów zarobił już więcej niż 940 milionów dolarów na całym świecie, a na ekranach gości dopiero od kilku tygodni. Pomimo wszystko MCU spotyka się z krytykom, szczególnie jeśli chodzi o różnorodność wśród swoich superbohaterów, zwłaszcza kobiecych postaci. Właśnie pojawiły się informacje odnośnie jednego z filmów serii – Iron Man 3. Według reżysera Shane'a Blacka głównym złym charakterem miała być kobieta, zanim został on zmuszony do zmieniania pomysłu na mężczyznę.

Shane Black promuje obecnie swój film The Nice Guys i podczas jednego ze spotkań prasowych wspomniał o Iron Manie 3. Guy Pearce stworzył w nim postać Aldricha Killiana, ale Shane, który również napisał scenariusz we współpracy z Drew Pearce , powiedział, że w pierwszym szkicu ten bohater był kobietą. Reżyser ujawnił, że został zmuszony przez Marvel do zmiany swojej koncepcji, ponieważ kobieca bohaterka miałaby dużo mniejszy wpływ na sprzedać filmu.

Bohaterka Stephanie Szostak miała większą rolę, ale musieliśmy ją ograniczyć. Tak samo było z Rebeccą Hall. We wczesnym szkicu Iron Man 3 napotkaliśmy problem. Mieliśmy kobiecą bohaterkę, która miała być czarnym charakterem. Skończyliśmy scenariusz, ale otrzymaliśmy odpowiedź, że musimy zmienić nasz pomysł. Po konsultacjach zdecydowaliśmy, że zabawka nie będzie sprzedawała się tak dobrze, jeśli będzie kobietą. Dlatego musieliśmy zmienić nasz scenariusz. Zadzwoniono z Nowego Jorku i powiedziano "To pieniądze z naszego banku". We wczesnym scenariuszu Killian była kobietą, ale oni chcieli mężczyznę. Podobał mi się pomysł, że wydaje nam się, iż to mężczyzna przewodzi całej opowieści, ale ostatecznie okazuje się, że to kobieta jest liderem. Jednak nie otrzymaliśmy zielonego światła.

Nie bacząc na to, kto w końcu pojawił się w roli czarnego charakteru, Iron Man 3 podbił box office i zarobił ponad miliard dolarów. To, jak do tej pory, trzecie duży film studia, ale taki stan rzeczy może ulec zmianie. Szczególnie, że Kapitan Ameryka zbliża się do magicznej granicy miliarda zaledwie po dwóch tygodniach wyświetlania. Ciekawe, czy po zmianie na stanowisku producenta, w świecie Marvela pojawi się więcej kobiecych bohaterek.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…