Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ruchomy plakat Birth of a Nation pełen krwi 0

Fox Searchlight Pictures zaprezentował nowy plakat dramatu historycznego o niewolnictwie, Birth of Nation. To co różni go innych plakatów to fakt, iż jest on ruchomy. Możecie obejrzeć go poniżej.

Już teraz mówi się, że będzie to największy faworyt przyszłorocznej oscarowej gali. Złośliwy dodają także, że na korzyść tej produkcji gra tegoroczna afera z bojkotem rozdania nagród Akademii Filmowej.

Reżyserem, scenarzystą, a także odtwórcą głównej roli jest Nate Parker. Główną osią filmu jest największe w historii Stanów Zjednoczonych powstanie niewolników, do którego doszło w roku 1831. Buntownicy pod dowództwem Nata Turnera wędrowali od plantacji do plantacji, gdzie mordowali wszystkich białych i uwalniali czarnoskórych. Powstanie zostało zakończone po 48 godzinach, jednak Turnerowi udało się zbiec.

Produkcja zrobiła furorę na tegorocznym festiwalu w Sundance. Zdobyła dwie najważniejsze nagrody – Główną Nagrodę Jury oraz Nagrodę Publiczności. Premiera filmu zapowiedziana jest na 7 października.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…