Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Emocjonalny rollercoaster - oficjalny zwiastun filmu W spirali 1

Gdzie kończy się miłość, a zaczyna fatalne zauroczenie? I czym różni się jedno od drugiego? W spirali to emocjonalny rollercoster, wiwisekcja relacji, w której cierpienie, poniżenie, gniew sklejone są z pożądaniem i namiętnością. Prezentujemy oficjalny zwiastun filmu.

Kadr z filmu W spirali, fot. Wojciech Zieliński

Wszyscy jesteśmy uwięzieni w emocjonalnej spirali, która pcha nas w przepaść, gdzie rozkosz i cierpienie stają się mrocznym przedmiotem pożądania. W spirali to najnowszy film Konrada Aksinowicza z Katarzyną Warnke i Piotrem Stramowskim w rolach głównych. Partnerują im m.in. Olga Bołądź, Antoni Królikowski i Tamir Halperin. Tak o swoim filmie mówił sam reżyser:

Temat dysfunkcyjności w związkach jest mi od lat bardzo bliski. Fascynuje mnie dogłębna analiza tego, co może dziać się między mężczyzną a kobietą, kiedy łączy ich chemia i cielesność, a odpycha sfera charakteru i wartości. Ciekawią mnie związki oparte na uzależnieniu od mocnych emocji, które przekreśla szansę na szczęście, a każe wybrać nieszczęście. Zwykle takie związki tworzą ludzie
o niskim poczuciu własnej wartości i taką parą są filmowi Agnes i Krzysztof.

Piotr Stramowski (Krzysztof) i Katarzyna Warnke (Agnes), fot. Wojciech Zieliński

Zadaję sobie pytanie, czy jest dla nich szansa? – kontynuuje Aksinowicz. – Film W spirali pokazuje zależność dwojga ludzi, którzy nie potrafią od siebie odejść. W tego typu gatunku filmowym postacie są kluczowe, a ich emocje najważniejsze dla widza. Najważniejszym filmowym wydarzeniem staje się więc skomplikowana relacja Agnes i Krzysztofa, w której odłamkach widzowie mogą zobaczyć własne traumy i uniesienia. Historię opowiadamy kilka razy, za każdym razem odsłaniając coś nowego i nadając jej nowe znaczenie. Całość została zrealizowana na taśmie filmowej, co dodało filmowi niezwykle plastycznej faktury. Mam nadzieję, że to, co dla nas było wspaniałą przygodą, dla Was będzie pięknym filmem – podsumowuje reżyser.

Wycieczka za miasto ma być dla Krzysztofa i Agnes ucieczką od małżeńskich kłopotów, ale staje się emocjonalną pułapką, wycieńczającym rozrachunkiem krzywd, zdrad i zawodów. Żeby odetchnąć od siebie, zabierają po drodze ekscentrycznego autostopowicza Tamira, który staje się świadkiem, a później katalizatorem ich emocjonalnych potyczek. Tamir proponuje pomoc w ocaleniu małżeństwa – i namawia ich do zażycia „lekarstwa”, które sprawi, że ich życie i miłość staną się lepsze. Lekarstwo zabiera ich w podroż pomiędzy rzeczywistością a halucynacją, a kolejne zataczane kręgi spirali czasu pozwalają im na nowo zobaczyć siebie nawzajem i swój związek.

Tamir Halperin, fot. Wojciech Zieliński

Konrad Aksinowicz, twórca W spirali, to jeden z najciekawszych młodych gniewnych polskiego kina. Twórca pielęgnujący swoją niezależność w opowiadanych przez siebie historiach sięga do głębi osobistych emocji, przekuwając je w historie nie skoncentrowane na reżyserskim ego, ale poruszające głęboko ludzkie niepokoje. Jego najnowszy scenariusz "Powrót do Legolandu" został właśnie nagrodzony w Konkursie Scenariuszowym ScriptPro.

Kinowa premiera filmu odbędzie się 17 czerwca 2016 roku, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia oficjalnego zwiastuna:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…