Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Subiektywnie: Ulubione postacie ze świata X-Menów 1

Uniwersum X-Men pełne jest interesujących bohaterów. A jako, że już w piątek do polskich kin wejdzie kolejna odsłona serii o mutantach, postanowiłem stworzyć listę swoich ulubionych postaci, które mieliśmy do tej pory okazję oglądać w filmach na podstawie komiksów Marvela. Mam nadzieję, że Wy również podzielicie się swoimi zestawieniami ulubionych super mutantów.

MIEJSCE 5: Mystique

Uwielbiam postać Mystique, ale tylko i wyłącznie w wykonaniu Rebbeki Romijn. Posiada wszystko to, co posiadać powinna. Jest mroczna, tajemnicza i pełna seksapilu. Jest także lojalna i oddana sprawie, o którą walczy. Dla swojego guru jakim jest Erik Lehnsherr gotowa jest zrobić wszystko. Sorry, Jennifer Lawrence – jestem twoim fanem, ale pani Rebbece w tej roli nie dorównujesz.

MIEJSCE 4: Quicksilver

Postać, która zrobiła niesamowitą furorę swoim występem w filmie X-Men: Przeszłość, która nadejdzie. Wielkie powiew świeżości i zaprezentowanie niesamowitych umiejętności tego mutanta. Scena, w której używa swoich zdolności wbija w fotel i nie pozwala o sobie zapomnieć na długo po seansie. Tak na dobrą sprawę – czy Wy też uważacie, że Quicksilver posiadając moc poradziłby sobie w walce z niemalże każdym przeciwnikiem?

MIEJSCE 3: Magneto

Ian McKellen i Michael Fassbender. Dwójka aktorów, która stworzyła niesamowite kreacje i zagrała tę samą postać. Przede wszystkim panowie zachwycają swoją niejednoznacznością, osobowością i duszą jaką nadali postaci Erika Lehnsherra. Zdecydowanie jeden z najlepszych antybohaterów. Nie tylko w uniwersum X-Menów, ale w ogóle w całym świecie znanym z kart komiksów Marvela. Ikoniczny bohater, bez którego to zestawienie nie mogło się obyć.

MIEJSCE 2: Wolverine

Postać Rosomaka miała lepsze i gorsze momenty w uniwersum X-Men. Zawsze jednak Hugh Jackman stawał na wysokości zadania i dawał z siebie wszystko. Niesamowicie charakterystyczna, z intrygującą, mroczną i bardzo ciekawą przeszłością. Do tego ten niesamowity charakter, dziesiątki fantastycznych one-linerów, których nie powstydziłyby się filmy z gatunku komedia. Absolutny kult i ikona serii. Wielka szkoda, że przed nami jeszcze tylko jeden solowy występ Jackmana w roli mutanta ze szponami.

MIEJSCE 1: Deadpool

Ten rok należy do Deadpoola, w którego wcielił się Ryan Reynolds. Kultowy antybohater całkowicie zmienił podejście do komiksów i pokazał twórcom inną drogę. Ludzie kochają oglądać na ekranie rzucanie mięsem, odcinanie kończyn i lanie się krwi. Deadpool jest wulgarny, inteligentny, zabójczo zabawny i ma – wybaczcie kolokwializm – kozacki kostium! Już nie mogę się doczekać kolejnej odsłony z przygodami tego wariata.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Redox 2016-05-18

Deadpool tylko z filmu z tego roku. O inkarnacji z "Woverine Orgins" chętnie bym zapomniał :)

Proszę czekać…