Napoleon Stanley'a Kubricka w końcu powstanie? 0

Stanley Kubrick powiedział kiedyś o filmie Napoleon, że nie może przewidzieć, co zrobi, ale w planach ma wykonanie najlepszego filmu, jaki kiedykolwiek powstał. Napoleon jest projektem, który z różnych powodów nigdy nie powstał. Plany były na wielki budżet, dlatego studia wahały się przed podjęciem wyzwania. Kubrick, który napisał scenariusz w 1961 roku, nieustannie pracował nad tą produkcją. W 2013 roku ogłoszono, że przyjaciel Kubricka, Steven Spielberg, zajmie się przerobieniem scenariusza na miniserial dla HBO. Pojawiły się plotki, że za reżyserię może odpowiadać Cary Fukunaga. Serial miałby się skupić na życiu Napoleona Bonaparte, który został ogłoszony Cesarzem Francuzów (1804-1815).

Miniserial Spielbergabędzie się opierał na starym scenariuszu Kubricka, który udało się zachować członkom jego rodziny. Początkowo reżyserią miał się zająć Baz Luhrmann, ale do współpracy nigdy nie doszło. Cary Fukunaga, który wyreżyserował dla HBO True Detective, wydaje się bardziej prawdopodobny.

Producent Jan Harlan wyjawił, że Fukunaga ma zająć się całym sześciogodzinnym serialem. Wspomniał również, że wstępnym szkicem scenariusza zajmie się David Leland. HBO nie potwierdziło jeszcze tych informacji, ale same plotki brzmią już ekscytująco. Połączenie Spielberga i Fukunagi mogłoby być wielkim telewizyjnym wydarzeniem.

Źrodło: http://www.slashfilm.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

bizarre 2016-05-21

Jeśli są jakieś szanse, że Napoleon kiedyś powstanie, to wolałbym go jako film, a nie serial. Nie wiem czy istnieje jakikolwiek reżyser, który uniósłby taką produkcję.

Proszę czekać…