Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Dwayne Johnson gwiazdą uniwersum Roberta Ludluma 0

Universal Pictures wciąż szuka nowych pomysłów na kasowe uniwersum. Pomimo tego, że wytwórnia jest w trakcie tworzenia serii filmów z kultowymi potworami, to i tak chce wyprodukować kolejną markę, która przyniesie wielkie zyski.

Na celowniku Universala znalazły się książki, których autorem jest Robert Ludlum. Nowy cykl miałby rozgrywać się właśnie w świecie znanych z powieści amerykańskiego pisarza. Na pierwszy ogień pójdzie "The Janson Directive" (w Polsce znane pod tytułem "Zlecenia Jansona"). Gwiazdą produkcji został Dwayne Johnson. W ostatnich latach The Rock zyskał niesamowitą popularność i to właśnie on ma przyciągnąć widzów do kin.

Na razie nie wiadomo czy w uniwersum zostanie uwzględniona najbardziej znana postać stworzona przez Ludluma – Jason Bourne. Jak wiadomo filmy na podstawie książek o jego przygodach doczekały się kilku ekranizacji. Najnowsza do kin wejdzie już latem.

Powróćmy może jednak do "Zlecenia Jansona". Scenariusz zostanie napisany przez Jamesa Vanderbilta. Nazwisko reżysera poznamy w późniejszym terminie. Głównym bohaterem powieści jest były szpieg Paul Janson. Musi jednak wrócić z emerytury, kiedy Peter Novak, laureat Nagrody Nobla, miliarder i filantrop, zostaje porwany przez terrorystów i skazany na śmierć. W trakcie akcji ratunkowej coś idzie nie tak, a Paul Janson zostaje wplątany w wielki spisek.


Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…