Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Kapitan Ameryka najbardziej dochodowym filmem roku 1

W ten weekend ostatnie widowisko Walta Disneya oraz Marvela, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów przekroczy miliard dolarów. Będzie tym samym 25 filmem w historii, któremu uda się ta sztuka.

Na razie jednak produkcja stała się najbardziej dochodowym filmem tego roku. W środę obraz dorzucił ponad 10 mln dolarów. Taki wynik pozwolił osiągać Kapitanowi i spółce 981,9 mln dolarów na całym świecie. Tym samym ze szczytu zrzucona została animacja Zwierzogród, która miała na swoim koncie 971,5 mln dolarów.

Na trzeciej lokacie zestawienia najbardziej dochodowych filmów roku znajduje się Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. I chociaż 870,2 mln dolarów powinno traktować się jako dobry wynik, to w przypadku widowiska Zacka Snydera mówimy o sporych rozmiarów rozczarowaniu. Film, w którym po raz pierwszy na ekranie mogliśmy zobaczyć dwóch najbardziej znanych herosów na świecie, powinien spokojnie osiągnąć miliard.

(Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów) będzie szóstą produkcją o superbohaterach, której uda się przekroczyć miliard dolarów. Na liście znajdują się także Avengers (1,52 mld), Avengers: Czas Ultrona (1,41 mld), Iron Man 3 (1,22 mld), Mroczny Rycerz powstaje (1.09 mld) oraz Mroczny Rycerz (1,04 mld).

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…