Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Alicia Vikander i Michael Fassbender będą mieli dziecko 1

Światło między oceanami – ekranizacja światowego bestsellera okrzykniętego literacką sensacją i przetłumaczonego na ponad 30 języków. Znakomita obsada w poruszającym dramacie o uczuciach, które każą łamać zasady i o wyborach, których konsekwencje nigdy nas nie opuszczą.

Michael Fassbender i Alicia Vikander w filmie Światło między oceanami

Czasem chcąc kogoś uszczęśliwić czynimy zło. Alicia Vikander i Michael Fassbender w nowym dramacie reżysera Drugiego oblicza staną przed wstrząsającym wyborem: spełnić marzenia i żyć z wyrzutami sumienia czy postąpić tak, jak się powinno?

Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na której pokładzie Tom znajduje martwego mężczyznę i żywe niemowlę. Pod namową Isabel, wiedziony odruchem serca, Tom łamie swoje surowe zasady i godzi się przyjąć dziecko jako własne. Szczęście świeżo upieczonych rodziców wkrótce zaczyna blaknąć, gdy okazuje się, że w okolicy od miesięcy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego męża i maleńkiego dziecka.

Alicia Vikander i Michael Fassbender w filmie Światło między oceanami

Światło między oceanami wyreżyserował Derek Cianfrance, twórca Blue Valentine i Drugiego oblicza. W rolach głównych uznane gwiazdy: nominowany do OSCARA Michael Fassbender (Steve Jobs, Zniewolony, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, Wstyd, Prometeusz, Bękarty wojny), laureatka OSCARA Alicia Vikander (Dziewczyna z portretu – OSCAR, Ex Machina, Ugotowany) oraz laureatka OSCARA Rachel Weisz (Młodość, Dziedzictwo Bourne'a, Mumia, Wierny ogrodnik – OSCAR, Był sobie chłopiec).

Premiera filmu w Polsce zapowiadana jest na listopad 2016 roku, tymczasem zobaczcie zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…