Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Punk – rockowa historia Williama Szekspira! Nowy serial TNT 0

Stacja TNT zakupiła prawa do dziesięciu odcinków nowego serialu Will – serii o życiu młodego Williama Szekspira. Start emisji zaplanowano na 2017 rok w kanałach rozrywkowych Turner International na całym świecie.

Laurie Davidson jako William Szekspir w serialu Will

W postać tytułowego Willa wcieli się debiutant Laurie Davidson. Oprócz niego w obsadzie znajdą się Olivia DeJonge (Wizyta), Colm Meaney (Star Trek: Stacja Kosmiczna), Mattias Inwood (Kroniki Shannary), Jamie Campbell Bower (Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street) i Ewen Bremner (Trainspotting).

Producentami wykonawczymi serialu są Craig Pearce (Wielki Gatsby, Moulin Rouge!, Romeo i Julia), nominowany do Złotego Globu Shekhar Kapur (Elizabeth), Alison Owen (Elizabeth) i Debra Hayward (To właśnie miłość). Do produkcji serialu przyłożyli rękę również Vince Gerardis (Jumper), Howard Braunstein (Intrygant) i Louise Rosager. Scenariusz pilotażowego odcinka serialu napisał Pearce, reżyserii podjął się Kapur. Na 2017 rok stacja TNT zaplanowała rozpoczęcie emisji Will w kanałach rozrywkowych Turner International na całym świecie.

Laurie Davidson jako William Szekspir

Will rozpoczyna się przybyciem młodego Williama Szekspira na przedstawioną w przejaskrawionym, punk-rockowym stylu scenę teatralną szesnastowiecznego Londynu. W tym uwodzicielskim, brutalnym świecie młody William konfrontuje swój talent z rozpieszczonymi widzami, tandetnymi festynami i religijnym fanatyzmem. Serial to ekscytująca, współczesna wersja historii życia Szekspira, wzbogacona o nowoczesny soundtrack, podkreślający beztroskę, pożądliwość i geniusz młodego dramaturga.

Postacią Willa zauroczona jest Alice Burbage (DeJonge), utalentowana, piękna i zbuntowana córka Jamesa Burbage’a (Meaney). Ojciec dziewczyny jest cieślą z ambitnym marzeniem zbudowania w Londynie pierwszego od czasów Imperium Rzymskiego teatru. Pomimo rodzinnych konotacji, normy społeczne uniemożliwiają Alice spełnianie się na teatralnej scenie. Wrodzonym talentem może pochwalić się również jej zakochany w sobie brat, Richard (Inwood). Przypadkowe spotkanie w teatrze pozwoli mu połączyć siły z Szekspirem i zainicjować wyjątkową współpracę pomiędzy pisarzem. Grono głównych bohaterów serialu uzupełnia dramaturg, poeta i główny rywal Willa, Christopher Marlowe (Bower) oraz zamożny i uznany stróż prawa Richard Topcliffe (Bremner).

Olivia DeJonge jako Alice Burbage i Laurie Davidson jako William Szekspir

Will ma energię nieporównywalną z żadną inną aktualną telewizyjną produkcją – mówi Sarah Aubrey, wicedyrektor programowa TNT. – Szekspir był gwiazdą rocka swoich czasów, a Will trafnie i w nawiązaniu do współczesności oddaje przeżycia młodego pisarza i jego fanów. Praca z tak utalentowaną ekipą nad świeżym, śmiałym ujęciem historii pisarza była wielką przyjemnością – dodaje.

TNT przygotowało już teaserowy zwiastun, a emisja rozpocznie się w 2017 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…