Ruszyły zdjęcia do Sztuki kochania 0

W sobotę, 21 maja padł pierwszy klaps na planie nowego filmu ekipy odpowiedzialnej za sukces Bogów. Sztuka kochania to historia Michaliny Wisłockiej – kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju.Wszystko dzięki jednej książce.

Watchout Productions, twórcy nagradzanego filmu Bogowie, tworzą kolejną filmową opowieść o niezwykłej postaci – Michalinie Wisłockiej, której bestsellerowa książka "Sztuka Kochania" zmieniła życie intymne milionów Polaków. W główną rolę wcieli się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie Różyczka Jana Kidawy-Błońskiego.

Na ekranie zobaczymy również plejadę polskich aktorów. Męża lekarki zagra Piotr Adamczyk, a w rolę jej przyjaciółki, Wandy wcieli się Justyna Wasilewska. Gwiazdorską obsadę uzupełniają takie nazwiska jak Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik czy Artur Barciś. Autorem scenariusza jest Krzysztof Rak (twórca scenariusza głośnych"Bogów"), reżyserią natomiast zajęła się Maria Sadowska (reżyserka specjalizująca się w tematyce kobiecej).

Koproducentami, podobnie jak przy „Bogach” są: telewizja TVN S.A., Orange S.A. i Agora S.A.. Dystrybucją zaś zajmie się Next Film. Premiera planowana jest na styczeń 2017 r.

Film opowiadać będzie historię walki Wisłockiej o wydanie przełomowego dla Polaków poradnika o życiu intymnym tytułowej „Sztuki Kochania”. Książkę, która sprzedała się w ponad 7 mln egzemplarzy, przez wiele lat czytały kolejne pokolenia z wypiekami na twarzy. Chcemy pokazać Michalinę Wisłocką jako lekarza z powołania, w walce o udane życie intymne polskich par. Wisłocka uczyła przede wszystkim, że kluczem do udanego związku jest poznanie nawzajem swoich potrzeb, w tym również seksualnych.Zatem najważniejszymi tematami w filmie będzie przede wszystkim droga do poszerzenia świadomości seksualnej Polaków, w tym nauki czerpania radości z seksu z partnerem oraz walka Wisłockiej o prawo Polek do osiągania orgazmu. Powszechny brak wiedzy o seksualności, to główny problem, w którym nasza bohaterka widziała przyczynę największych konfliktów w tej sferze życia. Akcja filmu rozgrywać się będzie od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych. -scenarzysta i producent kreatywny filmu Krzysztof Rak.

Źrodło: informacje prasowe

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…