Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Idina Menzel poparła pomysł na homoseksualną postać w nowej Krainie Lodu 0

Organizacja LGBT, zajmująca się eliminacją homofobii oraz dyskryminacji na tle seksualnym, od pewnego czasu zarzuca produkcjom Walta Disneya brak bohaterów o orientacji homoseksualnej. Zarzuty te poparła Idina Menzel – aktorka, podkładająca głos pod Elzę w amerykańskiej wersji językowej Krainy Lodu.

Na początku bieżącego miesiąca organizacja LGBT skrytykowała Walt Disney Studios za brak homoseksualnych postaci w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, który był jedną z najpopularniejszych produkcji minionych lat. Równocześnie wniosła ona petycję o umieszczenie bohatera-geja w najnowszej odsłonie gwiezdnej sagi. Krótko potem w internecie rozpoczęła się olbrzymia kampania, mająca na celu zmuszenie Walt Disney Studios do wykreowania dla Elzy (jednej z głównych postaci filmu Kraina lodu) homoseksualnej partnerki.

W ubiegły tydzień dziennikarze ET Online przeprowadzili krótki wywiad z Idiną Menzel, w którym aktorka przyznała, że w pełni wspiera internetową kampanię, mówiąc:

Myślę, że to wspaniałe, iż właśnie ona została w to zamieszana. Disney po prostu musi to zrozumieć. Z mojej strony mogę okazać tylko pełną aprobatę. Nie ważne jak, (Elza) mocno zmieniła moje życie.

Gotowy scenariusz sequela Krainy Lodu powstał już w marcu bieżącego roku, a Idina Menzel przed miesiącem weszła do studia, by nagrać dialogi swojej bohaterki. Póki co niewiele wiadomo o szczegółach fabuły. W ubiegłe wakacje reżyser filmu wspomniał natomiast, że w nadchodzącym widowisku zaprezentowane zostanie inne, weselsze wcielenie Elzy.

Nadal nie wiadomo, czy petycja fanów została w ogóle rozważona przez twórców.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Redox

Ja pierdole.

Camizi

Jednym z głównych źródeł homofobii w społeczeństwie są organizacje zwalczające homofobię w społeczeństwie. :)

Proszę czekać…