Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Co spowodowało wyciek ostatniego odcinka Gry o tron? 0

HBO może mówić o sporym pechu. Przed rokiem doszło do wycieku pierwszych odcinków piątego sezonu Gry o tron tuż przed jego premierę. Włodarze stacji z tego powodu zrezygnowali z prezentowania epizodów szóstej serii dziennikarzom, aby zapobiec podobnym incydentom.

Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. W niedzielę do sieci trafił piąty odcinek Gry o tron, na kilkanaście godzin przed jego emisją. Dzisiaj poznaliśmy szczegóły tego, jak doszło do wycieku. Wszystkiemu winny jest oddział HBO Nordic. To własnie tam doszło do pomyłki i udostępniono odcinek o dzień za wcześnie.

Oczywiście na reakcje piratów nie trzeba było czekać zbyt długo. Skorzystali oni z okazji, zgrali odcinek, a następnie wypuścili do sieci. HBO Nordic dopiero po kilku godzinach naprawiło swój błąd. Z pewnością włodarze HBO nie są tego powodu zadowoleni. Niedawno ogłoszono, iż stacja idzie na wojnę z piratami. Na razie są to zwykłe ostrzeżenia mające na celu zastopowanie nielegalnego udostępniania odcinków Gry o tron.

Źrodło: TorrentFreak

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…