Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Wołyń Smarzowskiego - dodatkowe zdjęcia i casting 0

W Skierniewicach 29 maja będzie realizowana kolejna tura zdjęć do najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego pt. Wołyń. W związku z tym w imieniu producentów filmu Agencja Artystyczna Talent prowadzi casting do ww. scen.

Do tej pory zdjęcia do filmu Wołyń powstały m.in. w okolicach Lublina, Kolbuszowa, w Kazimierzu Dolnym, a także niedaleko Rawy Mazowieckiej, Skierniewic i Sanoka. Ich autorem jest Piotr Sobociński Junior. Na planie, ponownie w Skierniewicach, nakręcone zostaną nowe sceny zbiorowe, które mają w zamierzeniu twórców jeszcze bardziej wzbogacić opowieść o rzezi wołyńskiej.

W imieniu producentów filmu Agencja Artystyczna Talent prowadzi casting do ww. scen. Kto może się zgłosić? Poszukiwani są statyści, kobiety i mężczyźni w wieku od 5 do 90 lat z okolic Żyrardowa, Łowicza oraz Warszawy. Organizatorzy zapewniają transport z ww. miejsc na plan zdjęciowy.

Wymagania:
Dyspozycyjność cały dzień
W zgłoszeniu należy wysłać:
●nazwisko i imię
●wiek/rok
●wzrost
●kolor włosów
●telefon komórkowy
●miejsce zamieszkania (dzielnica)
●zdjęcia (portret WIDOCZNA TWARZ i sylwetka)
●umiejętności/doświadczenie
●dopisek WOŁYŃ
rekrutacja@talentagencja.pl

Z wybranymi osobami skontaktujemy się telefonicznie! Statyści wybierani są ze zdjęć przez reżysera! PŁATNE PO PLANIE.

Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939, a kończy latem 1945 roku. Młoda Polka Zosia (debiutująca na dużym ekranie Michalina Łabacz), zakochuje się w Ukraińcu Petro (w tej roli Wasyl Wasylik). Ich wielkie uczucie zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny (Jacek Braciak) postanawia wydać ją za bogatego wdowca Macieja Skibę (Arkadiusz Jakubik). Wkrótce po ślubie Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. W tym czasie między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz częstszych aktów przemocy. Młoda Polka staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych zajść z 1943 roku, które po latach zostaną nazwane „rzezią wołyńską”: masowymi mordami dokonanymi na ludności polskiej przez bezwzględnych ukraińskich oprawców z UPA oraz polskimi akcjami samoobronnymi.

Scenariusz Wołynia napisał Wojtek Smarzowski na podstawie powieści „Nienawiść” Stanisława Srokowskiego. Premiera filmu planowana jest na 7 października 2016 roku.

Źrodło: SFP/Agencja Artystyczna Talent

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…