Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix i Amazon kontra Unia Europejska 1

Wydawało się, że dla abonentów Netfliksa nastały bardzo dobre dni. Komisja Europejska postanowiła od przyszłego roku znieść blokady regionalne na terenie państw członkowskich.

Dzięki temu Polacy posiadający abonament w Netfliksie będą mogli oglądać materiały zawarte w bibliotece platformy, będąc nawet poza granicami naszego kraju. Niestety każdy kij ma dwa końce. Komisja Europejska chce coś w zamian. Politycy planują wprowadzić zmiany dotyczące dystrybucji programów telewizyjnych i filmowych na terenie Unii Europejskiej.

Dzięki temu zwiększą się nakłady finansowe oraz promocja samych państw członkowskich. Serwisy streamingowe takie jak Netflix czy Amazon, będą musiały w swojej ofercie zawrzeć 20 procent materiałów wyprodukowanych na europejskiej ziemi. Dodatkowo kraje członkowskie będą mogły domagać się wsparcia finansowego od serwisów streamingowych, nawet jeśli ich siedziba będzie znajdować się w innym państwie. Wystarczy, że odbiorcami materiałów udostępnianych na platformach będą obywatele danego kraju.

O jakie wsparcie mogłoby chodzić? Między innymi o dofinansowywanie produkcji seriali i filmów lub też przekazywanie pieniędzy na fundusze filmowe. Komisja Europejska niestety próbuje wejść w prywatny biznes i zamieszać w nim. Takie zagrywki mogą zniechęcić inne platformy nie tylko do wejścia na rynek europejskie, ale także inwestowania tutaj swoich pieniędzy.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…