Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Autor Fight Club z pomysłem na nowy film! 0

Chuck Palahniuk, autor książki „Podziemny Krąg”, nigdy nie zasłynął jako twórca przyjazny dla jakichkolwiek adaptacji. Nic więc dziwnego, że tym razem pisarz zwrócił się właśnie na Kickstarterze z prośbą o dofinansowanie jego nowego projektu filmowego.

Autor planuje przenieść na ekrany kin swoją powieść Kołysanka – to kryminał, którego akcja skupia się wokół śledztwa w sprawie niewyjaśnionych morderstw noworodków. Ich śmierć ma związek z tajemniczą, magiczną kołysanką…

Chuck Palahniuk pragnie zrealizować swój projekt wraz z dwoma współpracownikami: producentem Joshem Leake i reżyserem Andym Mingo, który wcześniej zrealizował już krótkometrażowy film Romance oparty na opowiadaniu pisarza. Twórcy pragną uzbierać budżet w wysokości 250 000 $, choć nie wykluczają, że przedsięwzięcie rozrośnie się na jeszcze większą skalę. Naturalnie, nie ma projektu na Kickstarterze, który obyłby się bez nagród. Zainteresowani użytkownicy mogą otrzymać cyfrową kartę biblioteczną lub autografy twórców, a osoba wpłacająca 25 000 $ wynagrodzona zostanie rozmową telefoniczną z pisarzem oraz nietypowym krzesełkiem reżyserskim.

Leake i Mingo mają nadzieję na uzbieranie funduszy i rozpoczęcie zdjęć już w październiku bierzącego roku. Oficjalna premiera filmu ma odbyć się w 2018 roku, poprzedzona udanymi projekcjami na licznych festiwalach.

Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany inicjatywą Chucka Palahniuka, należy się spieszyć, gdyż akcja trwa do 19 czerwca bieżącego roku!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…