Pan Mercedes autorstwa Stephena Kinga trafi na szklany ekran 3

Należąca do AT&T Audience Network zamówiła bezpośrednio na sezon adaptację bestsellerowej powieści "Pan Marcedes" autorstwa Stephena Kinga na podstawie scenariusza Davida E. Kelley'a, który obejmie również stanowisko showrunnera serialu. W rolach głównych zobaczymy Brendana Gleesona i Antona Yelchina.

Fabuła powieści przedstawia się następująco: Tuż przed świtem, w spokojnym miasteczku, setki zdesperowanych, bezrobotnych ludzi stoi w kolejce na targi pracy. Nagle, bez ostrzeżenia, samotny kierowca w kradzionym Mercedesie wpada w tłum. Zabija osiem osób, rani piętnaście. Ucieka z miejsca wypadku. Brady (Anton Yelchin), nazywający sam siebie "sprafcą", pokochał dotyk śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć go ponownie. Kolejna misja Brady’ego, jeśli się powiedzie, zabije tysiące osób. Tylko emerytowany detektyw Bill Hodges (Brendan Gleeson) wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. Kto kryje się pod pseudonimem Pan Mercedes i jak go odnaleźć?

Książka, na podstawie której realizowany jest projekt, ukazała się w czerwcu 2014 roku trafiając na szczyt listy bestsellerów New York Timesa, by wkrótce potem otrzymać nagrodę Edgara za najlepszą powieść. Jest to też pierwsza część trylogii Stephena Kinga, poświęcona postaci Billa Hodgesa, na którą składają się również powieści: "Znalezione nie kradzione" (2015) oraz "Koniec warty" zapowiedzianej na czerwiec bieżącego roku. Za polskie wydanie trylogii odpowiada wydawnictwo Albatros.

Dla Gleesona, laureata Emmy za rolę w filmie TV W czasie burzy stacji HBO, jest to największe dotychczasowe zobowiązanie telewizyjne. Jego dorobek aktorski obejmuje takie tytuły jak: Na skraju jutra, Troja, Gangi Nowego Jorku, oraz rolę "Szalonookiego" Moody’ego w serii filmów o Harrym Potterze. Yelchin, znany jest m.in. filmów: Terminator: Ocalenie, Alpha Dog, czy roli Chekova w serii Star Trek.

Kelley (Orły z Bostonu , Ally McBeal, Kancelaria adwokacka) oraz Jack Bender (Lost: Zagubieni, Pod kopułą) będą producentami wykonawczymi serialu. Bender, który wcześniej współpracował z Kingiem nad adaptacją powieści "Pod kopułą" dla stacji CBS, zajmie się również reżyserią. Grono producentów wykonawczych serialu uzupełnią Marty Bowen i Wyck Godfrey z Temple Hill Entertainment, Christopher Long i Bart Peters z Audience Network oraz Jenna Glazier i Tom Patricia z Sonar Entertainment.

Dla Davida E. Kelley'a będzie to kolejny głośny projekt po serialu Trial z udziałem Billy'ego Boba Thorntona i Williama Hurta przygotowywanego na zlecenie platformy Amazon oraz Big Little Lies stacji HBO z Nicole Kidman, Laurą Dern, Reese Witherspoon i Shailene Woodley w rolach głównych.

Serial trafi na ekrany w 2018 roku.

Źrodło: hollywoodreporter.com / wydawnictwoalbatros.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…