Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gyllenhaal i Villeneuve zekranizują kryminał Jo Nesbo 1

Kryminalna powieść Jo Nesbo zatytułowana "Syn" już niebawem może doczekać się ekranizacji. Za projekt wziął się bowiem duet Jake Gyllenhaal i Denis Villeneuve. Panowie do tej pory pracowali ze sobą dwukrotnie, przy Labiryncie oraz Wrogu.

Denis jest jednym z najbardziej inspirujących współczesnych reżyserów. Partnerowanie mu wraz z Jake’em jest tym czego oczekuję. Prowokatorski i drażliwy materiał idealnie współgra z wizjonerskim stylem opowiadania. Robimy "Syna" ponieważ pomimo mroczności i przemocy, prezentuje też uniwersalną historię o mężczyźnie, który poszukuje prawdy.

powiedziała producentka filmu, Riva Marker.

Sonny Lofthus odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. W kłopoty z prawem popadł po śmierci ojca policjanta. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada Sonny’emu historię, która tragiczne odejście jego ojca przedstawia w zupełnie nowym świetle. Lofthus zaczyna dążyć do odkrycia prawdy.

Na razie nie są znane szczegóły. Powieści Nesbo zaczynają cieszyć się jednak coraz większą popularnością wśród filmowców. W przyszłym roku premiera Pierwszego śniegu z Michaelem Fassbenderem w roli głównej

Źrodło: The Hollywood Reporter / opis: Wydawnictwo Dolnośląskie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…