Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy powstanie 3. sezon Detektywa? 0

W ostatnim czasie coraz mniej mówi się o serialu stacji HBO, Detektyw. A to dlatego, że trzecia seria niezwykle popularnej produkcji prawdopodobnie nie powstanie.

Pierwszy sezon Detektywa, w którym główne role zagrali Matthew McConaughey i Woody Harrelson stał się pozycją wręcz kultową. Krytyka i zwykli widzowie zachwycali się kryminalną historią, która została napisana przez Nica Pizzolatto. Druga seria nie została już jednak przyjęte tak dobrze. Zmiana klimatu, nowe nazwiska w obsadzie oraz brak Cary'ego Fukunagi zrobiły swoje.

Teraz w mediach mówi się, iż na dwóch sezonach zakończy się żywot serialu. Co prawda nigdzie nie zostało to oficjalnie potwierdzone, jednak jakiś czas temu poinformowano, że Pizzolatto zajmie się stworzeniem całkiem nowej serii dla HBO. W ubiegłym roku, twórca Detektywa podpisał nową umowę ze stacją. Na jej mocy zajmie się on tworzeniem nowych treści dla HBO.

Jakiś czas temu, były już szef programowy stacji Michael Lombardo wziął winę za porażkę drugiego sezonu Detektywa na siebie. Stwierdził, że to on kazał zmienić koncepcję serialu przez co Pizzolatto nie mógł w pełni wykorzystać swojego talentu.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Redox 2016-05-27

Osobiście – bardzo bym tego chciał. Mimo całej krytyki dobrze oglądało mi się drugi sezon. Zamówienie na kolejny byłby szansą na rehabilitację w oczach tych, którzy tak nie uważają.

Bluejohn_26 Redox 2016-05-27

@Redox Dla mnie drugi sezon był masakrycznie nudny. Sprawa kompletnie mnie nie wciągnęła, a do tego jeszcze Colin Farrell, którego nie trawię od zawsze w jednej z głównych ról. Szansę na trzeci sezon upatrywałbym w przekazaniu projektu w ręce nowego, obiecującego scenarzysty. Pizzolatto niestety pokazał już, że nie jest w stanie udźwignąć presji związanej z ogromną popularnością serialu. Kolejnym warunkiem musiałoby być zmniejszenie ilości tzw. gwiazd. Drugiemu sezonowi taki przesyt nie wyszedł na dobre.

Redox Bluejohn_26 2016-05-27

@Bluejohn_26 Czasami wydaje mi się, że jestem jedyną osobą broniącą 2. sezonu :D Też uważam, że przydałaby się pomoc Pizzolattiemu jakiś świeżych scenarzystów.

BTW polecam bardzo dobry artykuł o tym czemu True Detective nie powinien się jeszcze kończyć. http://collider.com/true-detective-season-3-hbo/

Bluejohn_26 Redox 2016-05-28

@Redox Zapewne dlatego, że nieszczególnie jest tam co bronić. Gdyby drugi sezon był dobry, obroniłby się sam. Popatrz choćby na Fargo stacji FX. Tam pokazano w jaki sposób można opowiedzieć dwie kompletnie różne historie z zupełnie inną obsadą, nie tracąc przy tym na jakości.

Proszę czekać…