Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Rywale Polaków z EURO 2016 grają w weekend 7

Do pierwszego meczu EURO 2016 pozostały zaledwie dwa tygodnie. Ale w ten weekend spotkania towarzyskie grają nasi grupowi rywale: Niemcy, Ukraina i Irlandia Północna. Transmisje w TVP Sport i sport.tvp.pl.

Mistrzowie świata Niemcy stoczą dwa mecze kontrolne przed EURO 2016. W najbliższą niedzielę, 29 maja zmierzą się w Augsburgu ze Słowacją, a w sobotę, 4 czerwca – w Gelsenkirchen z Węgrami. A już dziś, 27 maja Irlandia Północna, nasz pierwszy rywal podczas mistrzostw we Francji, zagra z Białorusią. Dwa dni później w Turynie odbędzie się spotkanie Rumunia – Ukraina.

Telewizja Polska pokaże 11 najważniejszych spotkań EURO 2016 w TVP1 i sport.tvp.pl: cztery fazy grupowej – mecz otwarcia Francja – Rumunia (10 czerwca) oraz trzy spotkania reprezentacji Polski – z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) oraz Ukrainą (21 czerwca). Oprócz tego na antenie Jedynki będzie można zobaczyć dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze 1/4 finału, oba półfinały oraz finał.

TVP Sport już od kilku tygodni pokazuje magazyn „Rywale EURO 2016”, w którym przedstawia wszystkie drużyny EURO 2016. Mecze rywali reprezentacji Polski skomentują: Jacek Laskowski (Irlandia Północna – Białoruś), Maciej Iwański (Niemcy – Słowacja i Niemcy – Węgry) i Tomasz Jasina (Rumunia – Ukraina).

Plan transmisji

27 maja (piątek)

Irlandia Północna – Białoruś – TVP Sport, sport.tvp.pl, godz. 20:40 na żywo

29 maja (niedziela)

Niemcy – Słowacja – TVP Sport, sport.tvp.pl, godz. 17:40 na żywo
Rumunia – Ukraina – sport.tvp.pl, godz. 19:30 na żywo, TVP Sport, godz. 19:35 na żywo

4 czerwca (sobota)

Niemcy – Węgry – TVP Sport, sport.tvp.pl, godz. 17:55 na żywo

Przypomnijmy, że również Polacy zagrają swoje mecze kontrolne: 1 czerwca z Holandią i 6 czerwca z Litwą. Te mecze zobaczymy zarówno w TVP 1 jak i na kanale Polsat Sport.

1 czerwca (środa)

Polska – Holandia – TVP 1, Polsat Sport, godz. 20:40 na żywo

6 czerwca (poniedziałek)

Polska – Litwa – TVP 1, Polsat Sport, godz. 17:50 na żywo

Źrodło: TVP/Polsat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…