"May the Force Be With You"

Caracas Anny Błaszczyk wyróżniony w Dreźnie 0

Zrealizowany w Se-ma-forze animowany film Caracas, debiut Anny Błaszczyk, otrzymał wyróżnienie na festiwalu filmów krótkometrażowych – 19 Dresden Filmfest w Dreźnie. W kwietniu film otrzymał też nagrodę specjalną na jubileuszowym X Przeglądzie Studenckich Etiud Filmowych Klaps 2007 w Turku.

Film jest debiutem jednej z najzdolniejszych studentek animacji łódzkiej Szkoły Filmowej – Anny Błaszczyk, zainspirowanej opowiadaniem pt. Młodość Josepha Conrada. Jest to historia podróży pewnego marynarza do Bangkoku opowiedziana przez graficzne, geste obrazy. Pomysł na plastykę filmu to połączenie nierówności, wydzieranych, wycinanych papierów i innych materiałów w kolażowe kadry. Film opowiada o upartej i często pozbawionej logiki walce ponad siły, nie zważając na przeciwności, nawet bez widoków na zwycięstwo. Opisywana historia to niekoniecznie filozoficzna przypowiastka, ale też atrakcyjne pod względem plastycznym kino animowane. Zawarta w tym krótkim filmie anegdota to także pewien dowcip. A być może po obejrzeniu filmu ktoś jeszcze zastanowi się nad nazwą swojego portu…

Wyróżnienie w Dreźnie to już szósta nagroda festiwalowa dla filmu Caracas. Anna Błaszczyk realizuje aktualnie w Se-ma-forze swój drugi film Powrót. Koproducentem jest Szkoła Filmowa z Babelsbergu – Niemcy.

PISF

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…