Lufthansa w swoich samolotach pokaże polskie filmy

Fot. materiały prasowe Lufthansy

Od 1 czerwca 2016 roku w samolotach Lufthansy będzie można obejrzeć pięć rodzimych produkcji filmowych w polskiej oraz angielskiej wersji językowej. Dotarcie do tak licznej grupy widzów, jakimi są pasażerowie linii lotniczych, daje zupełnie nowe możliwości zwiększenia wiedzy o tym, jak ważne i dobre filmy powstają w Polsce.

Będą to laureaci Oscarów: Ida w reżyserii Pawła Pawlikowskiego i Piotruś i wilk w reżyserii Suzie Templeton oraz nagrodzony za najlepszą reżyserię na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym Imagine Andrzeja Jakimowskiego, zwycięzca Konkursu Filmów Dokumentalnych podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie Deep Love Jana P. Matuszyńskiego, a także nagradzany na festiwalach i lubiany przez widzów film Waldemara Krzystka 80 milionów.

To dla nas wielka satysfakcja, że filmy polskich twórców będzie można obejrzeć w samolotach tak renomowanego i cenionego przez pasażerów przewoźnika jak Lufthansa – powiedziała Katarzyna Mazurkiewicz, pełnomocnik dyrektor PISF ds. Współpracy Międzynarodowej. – Pięć wybranych tytułów to produkcje reprezentatywne dla polskiej kinematografii ostatnich lat. To filmy, które odniosły międzynarodowy sukces oraz zyskały uznanie i popularność wśród widzów – dodała.


Kadry z filmów: Ida, Piotruś i wilk, Imagine, Deep Love i 80 milionów.

Bardzo cieszymy się, że polskie filmy wzbogacą naszą szeroką ofertę ponad 100 filmów w 9 językach – powiedział Frank Wagner, country manager Lufthansa Group w Polsce. – Program rozrywki pokładowej Lufthansy gwarantuje świetną zabawę podczas podróży – zarówno na ekranie monitora w oparciu fotela na rejsach międzykontynentalnych, jak i w rozrywkowej aplikacji mobilnej Lufthansy podczas wybranych rejsów średniej długości. Nieustannie inwestujemy w nasz produkt pokładowy, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów.

Poprzez inicjatywę jaką jest Picture Poland, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Lufthansa umożliwiają licznej grupie odbiorców kontakt z tytułami reprezentującymi różne rodzaje i gatunki filmowe. Dotarcie do tak licznej grupy widzów, jakimi są pasażerowie linii lotniczych, daje zupełnie nowe możliwości zwiększenia wiedzy – szczególnie u cudzoziemców – o tym, jak ważne i dobre filmy powstają w Polsce.

Przypomnijmy, że od lutego 2016 roku na pokładach samolotów tureckiego przewoźnika, Turkish Airlines wyświetlanych jest już osiem polskich filmów. Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina za granicą” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za realizację Picture Poland odpowiada agencja Movie Mates.

Źrodło: SFP


Arkadiusz Turek
Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.