Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Lufthansa w swoich samolotach pokaże polskie filmy 1

Od 1 czerwca 2016 roku w samolotach Lufthansy będzie można obejrzeć pięć rodzimych produkcji filmowych w polskiej oraz angielskiej wersji językowej. Dotarcie do tak licznej grupy widzów, jakimi są pasażerowie linii lotniczych, daje zupełnie nowe możliwości zwiększenia wiedzy o tym, jak ważne i dobre filmy powstają w Polsce.

Fot. materiały prasowe Lufthansy

Będą to laureaci Oscarów: Ida w reżyserii Pawła Pawlikowskiego i Piotruś i wilk w reżyserii Suzie Templeton oraz nagrodzony za najlepszą reżyserię na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym Imagine Andrzeja Jakimowskiego, zwycięzca Konkursu Filmów Dokumentalnych podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie Deep Love Jana P. Matuszyńskiego, a także nagradzany na festiwalach i lubiany przez widzów film Waldemara Krzystka 80 milionów.

To dla nas wielka satysfakcja, że filmy polskich twórców będzie można obejrzeć w samolotach tak renomowanego i cenionego przez pasażerów przewoźnika jak Lufthansa – powiedziała Katarzyna Mazurkiewicz, pełnomocnik dyrektor PISF ds. Współpracy Międzynarodowej. – Pięć wybranych tytułów to produkcje reprezentatywne dla polskiej kinematografii ostatnich lat. To filmy, które odniosły międzynarodowy sukces oraz zyskały uznanie i popularność wśród widzów – dodała.


Kadry z filmów: Ida, Piotruś i wilk, Imagine, Deep Love i 80 milionów.

Bardzo cieszymy się, że polskie filmy wzbogacą naszą szeroką ofertę ponad 100 filmów w 9 językach – powiedział Frank Wagner, country manager Lufthansa Group w Polsce. – Program rozrywki pokładowej Lufthansy gwarantuje świetną zabawę podczas podróży – zarówno na ekranie monitora w oparciu fotela na rejsach międzykontynentalnych, jak i w rozrywkowej aplikacji mobilnej Lufthansy podczas wybranych rejsów średniej długości. Nieustannie inwestujemy w nasz produkt pokładowy, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów.

Poprzez inicjatywę jaką jest Picture Poland, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Lufthansa umożliwiają licznej grupie odbiorców kontakt z tytułami reprezentującymi różne rodzaje i gatunki filmowe. Dotarcie do tak licznej grupy widzów, jakimi są pasażerowie linii lotniczych, daje zupełnie nowe możliwości zwiększenia wiedzy – szczególnie u cudzoziemców – o tym, jak ważne i dobre filmy powstają w Polsce.

Przypomnijmy, że od lutego 2016 roku na pokładach samolotów tureckiego przewoźnika, Turkish Airlines wyświetlanych jest już osiem polskich filmów. Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina za granicą” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za realizację Picture Poland odpowiada agencja Movie Mates.

Źrodło: SFP

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

CameronPoe 2016-05-29

Przecież to są BEZNADZIEJNE filmy, więc jedyne co Polska zyska to niechęć ze strony zagranicznych widzów :p
Tak w ogóle to Polacy nie robią już dobrych filmów. Polskie filmy były warte oglądania, ale tylko te zrobione za czasów komuny i jakieś 10 lat po, a teraz to biletami na polskie filmy można sobie tylko tyłki podetrzeć!!! Taka jest niestety PRAWDA o polskiej kinematografii – nikt nie potrafi już zrobić dobrego filmu w Polsce tak jak kiedyś robił to np. Juliusz Machulski.

Movieman CameronPoe 2016-05-30

@CameronPoe Imagine to zły film? Aha :) I ogólnie to wydaje mi się, że bredzisz i kierujesz się jakimiś stereotypami dotyczącymi polskiego kina. Od kilku lat w polskim kinie pojawiają się wartościowe filmy. Produkcje Smarzowskiego, takie filmy jak Bogowie, Chce się żyć czy Wszystko co kocham. I wiele, wiele innych :)

CameronPoe Movieman 2016-05-30

"Imagine" to nie jest polski film, tak samo jak filmy np. Andrzeja Bartkowiaka. Film bez polskiego tytułu i bez polskiego języka to nie jest polski film, więc brednie piszesz ty!!! Oczywiście, że ostatni film "Bogowie" oraz "Jack Strong" to świetne filmy, które warto obejrzeć, ale są to jedynie wyjątki potwierdzające regułę, że polska kinematografia stacza się do rynsztoku :p

Movieman CameronPoe 2016-05-30

@CameronPoe w takim razie idąc Twoim tokiem myślenia – Pasja nie jest filmem amerykańskim :) Imagine to polska koprodukcja i nie ma w tym nic złego, że jest reklamowany jako polskie kino.

Proszę czekać…