Zwierzogród drugim filmem wszech czasów

Disneyowski Zwierzogród kończy kinowe wyświetlanie z imponującym wynikiem sprzedaży na poziomie miliarda dolarów na świecie. Dokładniej oznacza to, że animacja jest teraz drugim największym kasowym sukcesem wśród oryginalnych filmów, zaraz za Avatarem.

Z budżetem opiewającym na 150 mln dolarów, animowana opowieść o małym króliczku, spełniającym swoje marzenia, podbiła serca milionów widzów na całym świecie. Na bieżąco pisaliśmy o kolejnych rekordowych wynikach Box Office, ale chyba nikt nie spodziewał się aż tak dobrego wyniku, a tym bardziej osiągnięcia drugiego miejsca wśród wszystkich oryginalnych produkcji.

Wydaje się, że tajemnicą tak ogromnego sukcesu może być przyciągnięcie do kin zarówno najmłodszej widowni, jak i dorosłych, którzy wcale nie muszą mieć pod opieką dzieci, by chętnie wybrać się na ten film. Można podejrzewać, że Zwierzogród idealnie wypełnił dość dużą lukę czasową w udanych animacjach (tych również dla dorosłych). Po sukcesie Shreka, Epoki lodowcowej, czy Madagaskaru nadal powstają kolejne części, brakowało jednak na ekranach świeżego pomysłu i udanego kompromisu pomiędzy treścią przeznaczoną dla dzieci, a dobrym odbiorem u dorosłych.

Przy takim sukcesie finansowym to pewnie tylko kwestia czasu, nim zaczną się prace nad "Zwierzogrodem 2".

Źrodło: http://movieweb.com/


Natalia Karzel
Po prostu kocham kino :)