Po prostu kocham kino :)

Zwierzogród drugim filmem wszech czasów 2

Disneyowski Zwierzogród kończy kinowe wyświetlanie z imponującym wynikiem sprzedaży na poziomie miliarda dolarów na świecie. Dokładniej oznacza to, że animacja jest teraz drugim największym kasowym sukcesem wśród oryginalnych filmów, zaraz za Avatarem.

Z budżetem opiewającym na 150 mln dolarów, animowana opowieść o małym króliczku, spełniającym swoje marzenia, podbiła serca milionów widzów na całym świecie. Na bieżąco pisaliśmy o kolejnych rekordowych wynikach Box Office, ale chyba nikt nie spodziewał się aż tak dobrego wyniku, a tym bardziej osiągnięcia drugiego miejsca wśród wszystkich oryginalnych produkcji.

Wydaje się, że tajemnicą tak ogromnego sukcesu może być przyciągnięcie do kin zarówno najmłodszej widowni, jak i dorosłych, którzy wcale nie muszą mieć pod opieką dzieci, by chętnie wybrać się na ten film. Można podejrzewać, że Zwierzogród idealnie wypełnił dość dużą lukę czasową w udanych animacjach (tych również dla dorosłych). Po sukcesie Shreka, Epoki lodowcowej, czy Madagaskaru nadal powstają kolejne części, brakowało jednak na ekranach świeżego pomysłu i udanego kompromisu pomiędzy treścią przeznaczoną dla dzieci, a dobrym odbiorem u dorosłych.

Przy takim sukcesie finansowym to pewnie tylko kwestia czasu, nim zaczną się prace nad "Zwierzogrodem 2".

Źrodło: http://movieweb.com/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

gdz_1982

z chęcią wrócę do tego świata, niestety muszą znaleźć nowy temat, a to będzie trudne. Zootopia (tytuł oryginalny) poruszał problemy uprzedzeń i krzywdzących stereotypów, użycie do tego zwierząt było strzałem w dziesiątkę. Nie wiadomo co można teraz by opowiedzieć tak żeby sequel nie okazał się wydmuszką robioną na kasę.

Animek84

Co było oryginalnego w Avatarze, poza CGI, przecież fabuła to zlepek kilku filmów.

Redox Animek84

@Animek84 Chodzi bardziej o to, że nie był adaptacją.

Proszę czekać…