"May the Force Be With You"

Nasiona wygrywają na MEDIAWAVE 0

Trzy polskie filmy zdobyły nagrody na węgierskim festiwalu Mediawave. Jeden z nich był wsparty produkcyjnie, drugi objęty opieką artystyczną, a trzeci wyprodukowany przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

5 maja zakończył się Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Filmu Mediawave w węgierskim Györ. Nagrodę główną zdobyły Nasiona Wojciecha Kasperskiego, wyprodukowane przez Eureka Media, przy wsparciu produkcyjnym Szkoły Andrzeja Wajdy. Film powstał w ramach programu Polska – Rosja. Nowe Spojrzenie, którego Szkoła była partnerem. Film opowiada historię wielodzietnego małżeństwa, całkowicie odrzuconego przez resztę społeczności. Rodzina wiedzie żywot na skraju nędzy, ledwo wiążąc koniec z końcem. Kiedyś doszło tu do ogromnej tragedii, teraz wszyscy – rodzice i ich dzieci – płacą za niegdysiejszy grzech.

Absolwent Szkoły Wajdy, Maciej Cuske otrzymał Nagrodę Specjalną Jury ufundowaną przez Ministra Edukacji i Kultury za film Elektryczka, również wyprodukowany przez Eureka Media w ramach programu Polska – Rosja i objęty opieką artystyczną przez Szkołę Andrzeja Wajdy. Film jest serią portretów pasażerów rosyjskiej kolejki elektrycznej. Dziecko stawiające pierwsze kroki, elegant rozmawiający przez komórkę, mężczyzna z walizeczką i wiele innych postaci pozwala ukazać przekrój dzisiejszego społeczeństwa Rosji.

Nagrodę Specjalną Teatru Barka dostał Thierry Paladino za Na działce – film wyprodukowany przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w ramach kursu dokumentalnego. Na działce to niezwykle zabawny i ciepły portret rodziny głuchoniemych, która spędzając weekend na działce wymyśla tysiące sposobów na pokonanie nudy.

PISF

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…