Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.

Nowy serial Marvela powstanie definitywnie! 1

Powstanie nowy serial, którego fabuła bazować będzie na komiksach wydawnictwa Marvel. Projekt nosi nazwę Legion, a produkcję pierwszego sezonu oficjalnie zatwierdzili wczoraj prezesi Original Programming, FX Networks oraz FX Productions – Nick Grad i Eric Schrier.

Nick Grand sprawia wrażenie niesłychanie podekscytowanego powstającym projektem. Z przejęciem mówi:

„Spodziewaliśmy się po Noahu Hawleyu wysokiego poziomu, jednak wraz z Legionem stworzył on kolejne ważne, twórcze dzieło. Podobnie, jak uczynił to w reinterpretacji Fargo, tak i tu przemyca świeżą estetykę oraz wrażliwość do nieprawdopodobnie popularnego i rozbudowanego świata X-Menów. Pilot serialu jest niesamowity, a dodatkowej energii dodają mu znakomite kreacje Dana Stevensa, Aubrey Plazy, Jeana Smarta, Rachel Keller i reszty obsady. Łączymy się w gratulacjach wraz z naszymi partnerami z Marvela i składamy je temu niezwykłemu zespołowi, za to, co już osiągnęli oraz za to, że są równie podekscytowani na nadchodzącą premierę pierwszego sezonu, co sami fani.”

Producent wykonawczy i dyrektor Marvel TV, Jeph Loeb, jest równie zadowolony z nowej serii. Deklaruje:

„Marvel TV było niesłychanie przejęte tą współpracą, nie tylko dlatego, że jest to pierwszy serial współtworzony z FX, lecz w dużej mierze ze względu na realizację całego projektu z tak utalentowaną osobą, jaką jest Noah Hawley. Już od pierwszych chwil, gdy usłyszeliśmy jego wizję, po wyśmienity scenariusz, obsadę i niezwykły sposób kręcenia pilota, wiedzieliśmy, że to będzie niesamowite.”

Legion opowie o losach Davida Hallera – mężczyźnie, który od dziecka zmaga się z chorobą umysłową. Zdiagnozowany jako schizofrenik, od lat błąka się po szpitalach psychiatrycznych. Dopiero po spotkaniu jednego z pacjentów zaczyna dopuszczać możliwość, że głosy, które słyszy i wizje, których doświadcza, mogą dziać się naprawdę…

W serialu wystąpią m.in.: Dan Stevens, Rachel Keller, Jean Smart, Aubrey Plaza, Jeremie Harris, Amber Midthunder, Katie Aselton i Bill Irwin. Wśród producentów wykonawczych znalazły się takie nazwiska, jak: Lauren Shuler Donner (wcześniej odpowiedzialny za X-Men: Przeszłość, która nadejdzie i Wolverina), Bryan Singer (reżyser większości filmów o Mutantach), Jeph Loeb (sprawujący piecze nad każdym serialem Marvela) i wielu innych.

Dokładna premiera Legionu nie jest jeszcze znana – datuje się ją na początek 2017 roku.

Źródło: marvel.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…