Czy obecność Jamesa Wana w świecie horroru przywróci gatunek do łask?

Najnowsza kampania promocyjna Obecności 2 nie tylko straszy scenami z filmu, lecz przemyca również krótki wywiad z Jamesem Wanem. Reżyser deklaruje w nim swoją artystyczną misję: chce na nowo przywrócić do łask cały nurt kina grozy.

Wan po raz drugi przenosi na ekrany kin prawdziwe zjawisko paranormalne, z którym skonfrontować musiało się małżeństwo demonologów – Ed i Lorraine Warren (Patrick Wilson i Vera Farmiga). Co ciekawe, projekt ten stanowi pierwsze filmowe uniwersum, które oparto na faktach – w 2013 roku premierę miała debiutująca odsłona serii, a w 2014 roku ukazał się jej spin-off zatytułowany Annabelle.

W Obecności 2 para demonologów musi udać się do Londynu, aby pomóc samotnej matce, wychowującej czwórkę dzieci, której dom nawiedzony jest przez złośliwego ducha.

Film swoją premierę zaplanowaną ma na 10 czerwca bieżącego roku.

Poniżej znajdziecie spot, zawierający artystyczną deklarację Jamesa Wana:


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.