Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.

Jeff Henderson mówi o nigdy nie zrealizowanym Spider-Manie 4 i ujawnia fragment storyboardu! 1

Czy wyobrażacie sobie legendarnego Asha z Martwego zła staczającego podniebny bój z Człowiekiem-pająkiem? Cóż, Bruce Campbell nie miałby pod ręką piły łańcuchowej, ani skróconego shotguna, a jego głowę twórcy schowaliby w hełmie słynnego przeciwnika Petera Parkera – Mysterio. Nigdy nie dowiemy się jednak, jaki byłby wynik tej walki, gdyż projekt Spider-Man 4 został zamknięty definitywnie już kilka lat temu.

Spider-Man 3 Sama Raimiego miał swoją premierę w 2007 roku. Od tego czasu widzieliśmy już dwóch innych aktorów, którzy ubierali strój Człowieka-pająka – kolejno był to Andrew Garfield w Niesamowitym Spider-Manie oraz Tom Holland w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Przed podwójnym rebootem przygód nastoletniego superbohatera, Sam Raimi snuł plany nad realizacją czwartej odsłony swojego cyklu, jednak Sony wstrzymało jego projekt i wolało wznowić całą serię, niż pozwolić reżyserowi na stworzenie jej kolejnej kontynuacji. Cóż, ujrzelibyśmy w niej dwóch kolejnych wrogów Spider-Mana: Vultura i Mysterio – w tego ostatniego wcieliłby się sam Bruce Campbell.

Rysunki postaci pochodzą z oficjalnej strony internetowej Jeffa Hendersona, który pracował przy planach Spider-Mana 4, nim Sony nie zrezygnowało z filmu. Rysownik przyznał też, że prawie brał udział w szkicach do Niesamowitego Spider-Mana, jednak kilka dni przed rozpoczęciem projektu zadzwonił do niego Sam Raimi i zaprosił do pracy nad widowiskiem Oz: Wielki i Potężny. Oto, co sam Jeff Henderson ma na ten temat do powiedzenia:

„Ahhh… Spider-Man 4. Ze wszystkich projektów, nad którymi pracowałem, o ten pytany jestem najczęściej. Czekam na dzień, kiedy sam będę mógł w końcu opowiedzieć (lub ktoś zrobi to za mnie) całą historię „opuszczonego” przez Sama Raimiego czwartego Spider-Mana. Póki co, pełen szacunku wobec Sama (i lęku, że naśle na mnie Bruca Campbella z jego piłą łańcuchową…) oraz całej ekipy, z którą przyszło mi pracować, pragnę powiedzieć: To byłby totalnie odjechany film! Serio! Pracowaliśmy na czymś zupełnie szalonym, ponieważ każdy – od sekretarki po dyrektora – zdawał sobie sprawę, że Spider-Man 3 nie był… do końca trafiony… Wszyscy pragnęliśmy wybić Spider-Mana 4 na zupełnie nowy poziom, by Sam Raimi mógł zakończyć swoją serię z wysokimi notami. Niestety, projekt zawieszono, a ja miałem tyle szczęścia, że mogłem pracować nad filmem Oz: Wielki i Potężny… lecz to była już zupełnie inna bajka… W każdym razie, Sam jest niesłychanie przesądny a propos realizacji po raz wtóry naszkicowanych wcześniej storyboardów (przejrzyjcie jego książki „The Art Of…”… wiecie czego tam nie znajdziecie? nigdzie? dokładnie: storyboardów). Nie wiem, skąd to się to u niego bierze – po prostu tak ma. Poniżej znajdziecie jedyne rysunki, jakie mogę opublikować (bez ochrzanienia przez Sama), pochodzące z najbardziej tajemniczego Spider-Mana 4.”

O samym Mysterio wiemy niewiele – Spider-Man oddaje go w ręce policji i to w zasadzie wszystko, co wyczytać można z opublikowanych plansz. To Vulatare sprawia wrażenie głównego przeciwnika Człowieka-pająka. W filmie miała też wziąć udział Rachel McAdams, a na jej rolę przewidziana była Felicia Hardy a.k.a Black Cat. Vultare’a miał zagrać sam John Malkovich. Sony zawiesiło plany w styczniu 2010, podkreślając, że opcjonalny reboot serii może nastąpić w 2012 roku.

To zabawne, że Bruce Campbell otrzymał tak ważną rolę w Spider-Manie 4, gdyż dotąd występował w każdej części przygód Petera Parkera, a jego kreacja (zawsze różna od poprzedniej) miała rodzaj cameo (tak jak w przypadku Stana Lee).

Poniżej prezentujemy ujawnione plansze ze storyboardu Spider-Mana 4:
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Quagmire 2016-06-02

Czwarty od końca jest chyba aluzją do ostatniej sceny Darkmana z cameo Bruce’a Campbella, praktycznie identyczny kadr. Co do Bruce’a, zdziwiłem się, że plotka o Mysterio okazała się prawdą, znając jego nikłą aktywność z okolic 2010 roku, czyli czasów Burn Notice, na storyboardach zobaczyliśmy już raczej cały występ tego łotra.

Proszę czekać…