Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

'Imagine', 'Lęk wysokości' i '1920 Bitwa Warszawska' do obejrzenia za darmo na YouTube 2

Zmysłowy Imagine Andrzeja Jakimowskiego, poruszający debiut fabularny Bartka Konopki z Marcinem Dorocińskim Lęk wysokości i pełna rozmachu 1920 Bitwa Warszawska Jerzego Hoffmana od 3 czerwca legalnie i za darmo na kanale YouTube dystrybutora Kino Świat.

Strona 1 z 3

Imagine, 2012
Reż. Andrzej Jakimowski

Imagine to wzruszająca historia Iana (Edward Hogg), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara). Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana, Ewa przezwycięży lęk i spróbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności…

Imagine to trzeci film Andrzeja Jakimowskiego – jednego z najbardziej cenionych na świecie polskich reżyserów, laureata trzech Polskich Nagród Filmowych Orzeł za Zmruż oczy i Złotych Lwów na Festiwalu w Gdyni w 2008 roku za Sztuczki. Film urzeka zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego oraz zmysłową muzyką Tomasza Gąssowskiego.

Jedno z największych olśnień w polskim kinie ostatnich lat.

Paweł Felis, Gazeta Wyborcza

Niezwykły film.

Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Link do filmu w YouTube:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Camizi 2016-06-04

Nawet nie wiedziałem, że istnieje na yt taki kanał vod. W sumie sporą mają tę bibliotekę (choć duża część tych filmów jest już na innych serwisach tego typu).

Proszę czekać…