Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Ostatni seans z Marilyn Monroe - aktorki czytają zapiski gwiazdy 2

Intymne spotkanie z niezrównaną ikoną kina i popkultury – w gwiazdorskim towarzystwie. Wieczór poświęcony fenomenalnej Marilyn Monroe poprowadzi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy, autor bestellerowej serii wywiadów „Aktorki“ i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Przedstawi autorską, fascynującą opowieść o życiu, uczuciach i samotności kochanej przez cały świat kobiety.

Marilyn Monroe i Jack Lemmon w Pół żartem, pół serio

Unikatowe zdjęcia i najsłynniejsze role Marilyn Monroe zobaczymy w niedzielę, 12 czerwca o godz. 20.00 w Milek Design, na ul. Tamka 29 w Warszawie. Niezwykłą oprawą, a także kluczem do zrozumienia Marilyn staną się fragmenty książki „Ostatnie seanse“ Michela Schneidera, który – na podstawie opowieści, zapisków oraz nagrań z seansów psychoterapeutycznych aktorki odtworzył ostatnie miesiące jej życia. Stworzył poruszający paradokument, przybliżający jej tragiczny los i wyjaśniający tajemnice jej osobowości, a także pokazujący, kogo kochała do końca.

Fragmenty tej opowieści interpretować będą dwie aktorki – Monika Dryl oraz Aleksandra Hamkało. Różne temperamenty i osobowości aktorek odzwierciedlą dwoistą naturę Marilyn Monroe. Podczas wieczoru pokazane też zostaną unikatowe, rzadko prezentowane zdjęcia gwiazdy – wzbogacone anegdotami o okolicznościach, w jakich je zrobiono. A na finał obejrzymy jeden z najsłynniejszych filmów z udziałem Monroe – Mężczyźni wolą blondynki z 1953 r. (reż. Howard Hawks) ze specjalnym wprowadzeniem Łukasza Maciejewskiego.

Odsłaniający sekrety fenomenalnej aktorki wieczór odbędzie się w niezwykłym miejscu, zagłębiu kobiecego piękna – w stylowym salonie fryzjerskim Milek Design, którego partnerem wspierającym jest Schwarzkopf Professional. Oryginalny salon połączono z kawiarnią i księgarnią sprawiając, że jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie wydarzenia artystyczne i kulturalne oraz literatura odgrywają tak ważną rolę, a właściciele śmiało przyznają, że piękno wewnętrzne jest dla nich tak samo ważne jak wygląd ich klientek. Wśród uczestników spotkania wylosowane zostaną pakiety nagród literacko-kosmetycznych.

Ostatni seans z Marilyn Monroe to jedno z wydarzeń towarzyszących Big Book Festiwalu, jakie odbywają się u partnerów satelickich. Wieczór będzie niezwykłym finałem programu Big Book Festival – międzynarodowego festiwalu czytania, który odbędzie się w Warszawie w dniach 10-12 czerwca. Spotkanie będzie miało charakter kameralny, warto więc już dziś zarezerwować miejsce. Należy wysłać e-mail na adres: spotkania@big-book.pl

Więcej informacji na: bigbookfestival.pl oraz mileksedign.pl, zapisy: spotkania@big-book.pl

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…