http://vimeo.com/mironkundzicz

Hawke i wampiry 0

Ethan Hawke wystąpi w futurystycznym filmie o wampirach, Daybreakers.

Produkuje Lionsgate. Zdjęcia mają się rozpocząć w lipcu w Australii.

Ethan Hawke i Julie Delpy w filmie Przed zachodem słońca 2004Ethan Hawke i Julie Delpy w filmie Przed zachodem słońca 2004

Autorami scenariusza i reżyserami będą weterani horrorów, Peter i Michael Spierig (Zombie z Berkeley). Efektami specjalnymi zajmie się firma Weta Workshop.

Akcja filmu zostanie osadzona w 2016 roku. Hawke wcieli się w postać naukowca, który będzie się musiał zmierzyć z tajemniczą chorobą, która zamieniła większość ludzi w wampiry. Ponieważ rasa ludzka jest na wymarciu, wampiry muszą polować na ludzi i hodować ich jak zwierzęta, dopóki nie odkryją substancji zastępczej dla krwi, którą będą mogły się żywić. Specjalna grupa wampirów odkrywa jednak, jak można zachować przy życiu niedobitki ludzi.

Lionsgate zajmie się też dystrybucją obrazu w USA i Wielkiej Brytanii. Prawa dla pozostałych krajów, ma zamiar sprzedawać podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

Ethan Hawke urodził się w Austin w Teksasie. Sławę przyniosła mu rola Todda Andersona w Stowarzyszeniu Umarłych Poetów. Poza tym znany jest z ról w filmach Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca, Gattaca – Szok przyszłości, Atak na posterunek czy Pan życia i śmierci. Był dwukrotnie nominowany do Oscara.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…