Aquaman stoczy bój z unikalnymi przeciwnikami!

Czy DC wypłynie na głęboką wodę ze swoimi adaptacjami superbohaterskich komiksów? To bardzo możliwe, zważywszy, że w nadchodzącym Aquamanie za ster trzyma James Wan. Póki co reżyser zapewnia, iż wrogowie morskiego herosa nie będą zwykłymi złoczyńcami tylko czymś o wiele bardziej unikalnym i cool.

Aquaman aspiruje do bycia kolejnym przełomowym filmem w superbohaterskiej kinematografii. Duża w tym zasługa Jamesa Wana – człowieka, który zredefiniował współczesny nurt kina grozy i dostosował go do nowej generacji odbiorców. W nadciągający weekend do kin wchodzi jego najnowszy horror Obecność 2. Reżyser wyjawił w trakcie konferencji promujących widowisko kilka informacji, związanych z jego następną produkcją – Aquamanem. Z jego słów wynika, że morski heros stoczy bój nie z jednym, a z kilkoma super cool złoczyńcami (jak lubi się o nich wypowiadać James Wan, podekscytowany swoim kolejnym projektem).

Aquaman w serialu animowanym z 1968 roku

W chwili obecnej detale fabuły Aquamana nie są jeszcze znane, podobnie jak kompletny skład obsady filmu (wiadomo, że w głównej roli wystąpi Jason Momoa, a Amber Heard wcieli się w postać Mery). Już w listopadzie pojawiły się informacje, jakoby tytułowy superbohater miałby walczyć przeciwko złoczyńcy zwanemu Black Manta. Inne źródła donoszą, że widowisko ma być jeszcze mroczniejsze niż Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (co w przypadku Wana może się akurat sprawdzić). Sam reżyser, udzielając wywiadu do CinemaBlend, powiedział:

„Muszę przyznać, że jedną z rzeczy, za które pokochałem świat Aquamana, jest dużo ilość ciekawych i unikalnych postaci. Wszyscy bohaterowie są niesłychanie interesujący, wliczając w to również złoczyńców – oczywiście nie powiem Wam, których antybohaterów zaangażuję do zagrania w filmie (śmiech). Muszę jednak przyznać, że są super cool. Są skrajnie przejaskrawieni, ale tym samym są niezwykle unikalni.”

Aquaman i Mera

W mediach od dłuższego czasu znaleźć można zdjęcie Jasona Momoa w stroju tytułowego superbohatera, a jego krótki, premierowy występ odbył się w tegorocznej produkcji Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Estetyka, w jakiej osadzony został świat Aquamana nasuwa pytanie, czy heros zmierzy się z wodnymi monstrami i innymi potworami. James Wan wyjaśnia:

„Nietypowość świata Aquamana – oto, o czym chciałbym porozmawiać. Współcześnie wychodzi tak wiele filmów o superbohaterach; ja nie chcę zająć się kręceniem kolejnej produkcji o herosie, jednak uniwersum morskiego boga jest po prostu unikalne. To powód, przez który widowisko o Aquamanie nigdy jeszcze nie zostało zrealizowane – dopiero teraz technologia stanęła na takim poziomie, by móc nakręcić coś równie skomplikowanego. Ja sam czuję, że zabieram się za coś niesłychanie odmiennego i nietypowego, a to ekscytuje mnie jeszcze bardziej.”

Aquaman ma mieć swoją premierę 27 lipca 2018.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.