Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Aquaman stoczy bój z unikalnymi przeciwnikami! 0

Czy DC wypłynie na głęboką wodę ze swoimi adaptacjami superbohaterskich komiksów? To bardzo możliwe, zważywszy, że w nadchodzącym Aquamanie za ster trzyma James Wan. Póki co reżyser zapewnia, iż wrogowie morskiego herosa nie będą zwykłymi złoczyńcami tylko czymś o wiele bardziej unikalnym i cool.

Aquaman aspiruje do bycia kolejnym przełomowym filmem w superbohaterskiej kinematografii. Duża w tym zasługa Jamesa Wana – człowieka, który zredefiniował współczesny nurt kina grozy i dostosował go do nowej generacji odbiorców. W nadciągający weekend do kin wchodzi jego najnowszy horror Obecność 2. Reżyser wyjawił w trakcie konferencji promujących widowisko kilka informacji, związanych z jego następną produkcją – Aquamanem. Z jego słów wynika, że morski heros stoczy bój nie z jednym, a z kilkoma super cool złoczyńcami (jak lubi się o nich wypowiadać James Wan, podekscytowany swoim kolejnym projektem).

Aquaman w serialu animowanym z 1968 roku

W chwili obecnej detale fabuły Aquamana nie są jeszcze znane, podobnie jak kompletny skład obsady filmu (wiadomo, że w głównej roli wystąpi Jason Momoa, a Amber Heard wcieli się w postać Mery). Już w listopadzie pojawiły się informacje, jakoby tytułowy superbohater miałby walczyć przeciwko złoczyńcy zwanemu Black Manta. Inne źródła donoszą, że widowisko ma być jeszcze mroczniejsze niż Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (co w przypadku Wana może się akurat sprawdzić). Sam reżyser, udzielając wywiadu do CinemaBlend, powiedział:

„Muszę przyznać, że jedną z rzeczy, za które pokochałem świat Aquamana, jest dużo ilość ciekawych i unikalnych postaci. Wszyscy bohaterowie są niesłychanie interesujący, wliczając w to również złoczyńców – oczywiście nie powiem Wam, których antybohaterów zaangażuję do zagrania w filmie (śmiech). Muszę jednak przyznać, że są super cool. Są skrajnie przejaskrawieni, ale tym samym są niezwykle unikalni.”

Aquaman i Mera

W mediach od dłuższego czasu znaleźć można zdjęcie Jasona Momoa w stroju tytułowego superbohatera, a jego krótki, premierowy występ odbył się w tegorocznej produkcji Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Estetyka, w jakiej osadzony został świat Aquamana nasuwa pytanie, czy heros zmierzy się z wodnymi monstrami i innymi potworami. James Wan wyjaśnia:

„Nietypowość świata Aquamana – oto, o czym chciałbym porozmawiać. Współcześnie wychodzi tak wiele filmów o superbohaterach; ja nie chcę zająć się kręceniem kolejnej produkcji o herosie, jednak uniwersum morskiego boga jest po prostu unikalne. To powód, przez który widowisko o Aquamanie nigdy jeszcze nie zostało zrealizowane – dopiero teraz technologia stanęła na takim poziomie, by móc nakręcić coś równie skomplikowanego. Ja sam czuję, że zabieram się za coś niesłychanie odmiennego i nietypowego, a to ekscytuje mnie jeszcze bardziej.”

Aquaman ma mieć swoją premierę 27 lipca 2018.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…