Guillermo del Toro i Amy Sherman-Palladino dla Amazon 0

Amazon zamówił pięć nowych odcinków pilotowych. Tymi serialami mają być: dramat Carnival Row wykonany przed duet Guillermo del Toro i Travis Beacham, komediodramat The Marvelous Mrs. Maisel stworzony przez Amy-Sherman Palladino; dramat Strange New Things napisany przez Matta Charmana (Most szpiegów) i wyreżyserowany przez Kevina MacDonalda; komedia o superbohaterach The Legend of Master Legend – scenariusz Micah Fitzerman-Blue i Noah Harpster oraz dramat o Kubie z okresu przed rewolucją Tropicana stworzony przez Josha Goldina i Rachel Abramowitz oraz producentkę Andrea Simon.

Wszystkie z tych projektów zostaną wyprodukowane przez Amazon Studios; przy Carinval Row dołączy się Legendary TV, a Left Bank Pictures wesprze Strange New Things. Jesteście ciekawi, co to będą za produkcje?

Carnival Row wywodzi się z pierwotnego projektu Amazon Studios rozwijanego na początku 2015 roku. Miała to być wersja telewizyjna A Killing on Carnival Row, w którym 11-latek odkrywa w sobie ponad naturalne siły. Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości w mieście Burgue, które wygląda jak XVIII-wieczny Londyn. Jest ono zamieszkałe przez ludzi oraz inne tajemnicze postaci. A w samym centrum buszuje morderca.

Komediodramat Sherman-Palladino, The Marvelous Mrs. Maisel, będzie opowiadała o pani domu żyjącej w latach 50., która postanawia być pierwszą kobietą występującą w stand up-ie. Natomiast półgodzinne The Legend of Master Legend jest zainspirowane artykułem Joshuah Bearmana o prawdziwym życiu superbohaterów. Tropicana, napisana przez Josh Goldina Rachel Abramowitz skupia się na Kubie z czasów przed rewolucją, a całość akcji rozgrywa się wokół nocnego klubu Tropicana. Serial będzie odkrywał zależności między rozrywką, mafią, lojalistami Batisty, rewolucjonistami Castro oraz agentami amerykańskiego CIA.

Strange New Things jest planowane jako adaptacja książki Michela Fabera The Book Of Strange New Things. Historia rozgrywa się wokół Petera Leigha, angielskiego pastora, który wyrusza w podróż życia w przestrzeni kosmicznej całe lata świetlne od jego żony, Bei. Książka była opisywana jako opowieść o miłości męża i żony, których dzieli cały wszechświat.

Przyznacie, że plany Amazona brzmią imponująco. Która z planowanych produkcji wzbudziła Wasze największe zainteresowanie?

Źrodło: deadline.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…