na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Udany debiut w Ameryce Alicji Bachledy-Curuś 0

New York Times umieścił Alicję Bachledę-Curuś na liście najlepszych debiutów letnich premier kinowych.

Kadr z filmu Handel Trade, 2007Kadr z filmu Handel Trade, 2007

Scenariusz filmu Handel (Trade) został oparty na jednym z artykułów gazety New York Times Magazine traktującym o handlu żywym towarem.

Weronika (A. Bachleda-Curuś) zostaje uprowadzona przez gang trudniący się handlem dziewczynami zmuszanymi później do prostytucji. Poznaje inną ofiarę – Adrianę (Paulina Gaitan). Dziewczyny zaprzyjaźniają się i postanawiają zbuntować przeciw sutenerom. Choć o tym nie wiedzą, po swej stronie mają federalnego detektywa, Raya (Kevin Kline), który nie spocznie póki gangsterzy nie zapłacą za krzywdy wyrządzone młodym dziewczynom.

Krytycy New York Timesa debiutującą w USA Polkę umieścili wśród pięciu najlepszych debiutów ponieważ jest to rola zostawiająca niezatarte wrażenie (…). Dzięki grze tej młodej aktorki opowieść o handlu żywym towarem jest pełna napięcia (…). Siła, która w niej ewoluuje, może być dla niejednej ofiary przykładem. Doskonale to pokazała(…).

Film wyreżyserował Marco Kreuzpaintner (Letnia Burza, gdzie Bachleda-Curuś zagrała Anke).

Aktorka przede wszystkim znana z roli Zosi w Panu Tadeuszu wyraźnie woli grę w produkcjach niemieckich: Letnia Burza, Das Blut der Templer czy Herz ?ber Kopf. Nie można także zapomnieć, że artystka nagrała solową płytę, a jako dziecko wygrywała wiele konkursów i festiwali piosenki dziecięcej

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

zawsze lubilem ta aktorke i fajnie ze odniosla sukces – wydaje mi sie ze ma wieksze szanse odniesc sukces niz Weronika Rosati, ale czas pokaze ktorej starczy talentu i ktora bedzie lepiej sobie radzila w trudnym swiecie wielkiego kina

Proszę czekać…