Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl. Założyciel i redaktor naczelny na portalu 35mm.pl.

Zmarła Theresa Saldana - gwiazda Wściekłego Byka 1

W miniony poniedziałek zmarła Theresa Saldana, gwiazda Wściekłego byka oraz serialu The Commish. Przyczyny śmierci nie są znane. Aktorka miała 61 lat.

Theresa Saldana najbardziej znana jest z incydentu z 1982 roku, kiedy zaatakowana została przez prześladowcę. Kobietę kilkakrotnie pchnięto nożem. Po tym zdarzeniu aktorka założyła organizację Victims for Victims, walczącą z przepisami akceptującymi wszelkie szykowania, molestowania i inne patologie tego rodzaju. W 1984 zagrała samą siebie w filmie Victims for Victims: The Teresa Saldana Story.

Aktorka swoją karierę rozpoczęła już w pierwszej połowie lat '70, jednak sławę dała jej dopiero produkcja Roberta Zemeckisa Chcę trzymać cię za rękę z roku 1978. Najsłynniejszą rolę otrzymała w filmie Wściekły byk w reżyserii Martina Scorsese, gdzie wcieliła się w żonę Joey'a LaMotta, granego przez Joego Pesci.

Theresa Saldana grała również w serialach takich, jak T.J. Hooker, Cagney & Lacey i Simon & Simon. Jej największą serialową rolą była Rebecca Scali w serii The Commish z 1991 roku, gdzie występowała u boku Michaela Chiklisa.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…