Finał 6. sezonu Gry o tron będzie najdłuższy w historii serialu

Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się informacje, jakoby dwa ostatnie odcinki słynnego serialu Gra o tron miały trwać wyjątkowo długo w stosunku do reszty epizodów. Dziś HBO potwierdziło te plotki.

Szósty sezon Gra o tron kończy się w tym miesiącu. Ostatni odcinek ustanowi nowy rekord serii w długości trwania – będzie liczył aż 69 minut. Dotychczasowo najdłuższy epizod „The Children” pochodził z finału czwartego sezon i trwał 66 minut.

HBO ujawniło również tytuły odcinków. Nazwa przedostatniego epizodu nawiązywała będzie do wątku, który ciągnie się przez prawie cały szósty sezon – „Battle of the Basters”. Odcinek będzie liczył 60 minut. Finalny epizod nazwano „The Winds of Winter”. Fani serii powinni być zaznajomieni z tym tytułem, nosi go bowiem szósta, jeszcze nie opublikowana książka z cyklu Pieśni Lodu i Ognia George'a R.R. Martina.

Choć szczegóły fabuły odcinków nie są jeszcze znane, to nie będziemy musieli długo czekać, aby zobaczyć, co przygotowali dla nas twórcy serialu – ostatni odcinek szóstego sezonu ukaże się 26 czerwca.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.