http://vimeo.com/mironkundzicz

Trzy nowe twarze w Frost/Nixon 0

Sam Rockwell, Toby Jones i Matthew MacFadyen wystąpią w filmowej wersji sztuki Frost/Nixon.

Reżyseruje Ron Howard (Grinch: Świąt nie będzie). Wiadomo już, że Frank Langella (Good Night, and Good Luck.) i Michael Sheen (Underworld: Evolution), zagrają, tak samo jak w oryginalnej sztuce, Nixona i Frosta.

Sam Rockwell w filmie Autostopem przez galaktykę 2005Sam Rockwell w filmie Autostopem przez galaktykę 2005

Sztuka, autorstwa Petera Morgana (Ostatni król Szkocji), oparta jest na serii telewizyjnych wywiadów, które przeprowadził David Frost z prezydentem Nixonem w roku 1977, po słynnej Aferze Watergate. Doprowadziły one do rezygnacji Nixona z funkcji prezydenta USA.

Rockwell zagra dziennikarza Jamesa Restona Jr., który pomaga Frostowi, przygotowywać wywiady.

Jones wcieli się w postać Swifty'ego Lazara, legendarnego Hollywoodzkiego agenta, który negocjowa umowę z Frostem w imieniu Nixona.

MacFadyen zagra Johna Burta, dziennikarza z brytyjskiej telewizji.

Sam Rockwell pochodzi z Kalifornii. Znany jest z występów w filmach Autostopem przez galaktykę, Naciągacze, Niebezpieczny umysł, Skok czy Zielona Mila. Zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym w Montréalu i Festiwalu Filmowym w Katalonii za występ w Świerszczach w trawie.

Toby Jones urodził się w Oxfordzie. Znany jest z obrazów Malowany welon, Bez skrupułów, Pani Henderson, Marzyciel czy Hotel Splendide. Zdobył nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Londynu.

Matthew MacFadyen pochodzi z Wielkiej Brytanii. Znany jest z filmów Duma i uprzedzenie, Czasy, w których przyszło nam żyć, Enigma, In My Father's Den czy Znaczące lata. Zdobył New Zealand Screen Award i Camie Award.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…