Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Porażający wynik Warcrafta w Chinach 3

Wytwórnia Legendary Pictures oraz dystrybutor Universal Pictures mogą otwierać szampany. Widowisko fantasy na podstawie kultowej serii gier, Warcraft: Początek w epicki sposób zadebiutował w chińskich kinach.

Warcraft: Początek po dwóch dniach wyświetlania w chińskich kinach ma już 91,4 mln dolarów! Wynik absolutnie niesamowity. Spekulowano, że do końca tego tygodnia film Duncana Jonesa będzie miał na swoim koncie ponad 160 mln. Już teraz produkcja zarobiła poza granicami Stanów Zjednoczonych 168,6 mln dolarów.

Do tej pory w historii chińskiego box office’u, tylko dwa filmy po dwóch dobach miały na swoim koncie ponad 500 mln RMB (renminbi – waluta Chińskiej Republiki Ludowej). Tymi produkcjami są chińska superprodukcja The Mermaid oraz siódma część Szybkich i wściekłych.

Ludzie odpowiedzialni za stworzenie filmu Warcraft: Początek muszą bardzo mocno kibicować filmowi na rynkach zewnętrznych. Spekuluje się, że w Stanach Zjednoczonych produkcja będzie finansową klapą i na pewno się nie zwróci. Według analityków w pierwszy weekend wyświetlania w amerykańskich kinach, widowiska fantasy zarobi 25-30 mln.

Dzisiaj Warcraft: Początek także debiutuje w polskich kinach. Wybieracie się?

Źrodło: boxofficemojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…