Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Angelina Jolie za kamerą remake'u Morderstwo w Orient Ekspresie? 0

Angelina Jolie rozpoczęła wstępne rozmowy na temat objęcia stanowiska reżysera w remake’u kryminału Morderstwo w Orient Ekspresie. Produkcja jest przygotowywana przez Foxa.

Z projektem związany jest także Kenneth Branagh. Z początku mówiło się, że to własnie on może stanąć za kamerą produkcji. Wygląda jednak na to, że jego zadanie będzie inne. Otóż wystąpi przed kamerą w roli detektywa Herkulesa Poirota. Dodatkowo miałby być jednym z producentów wraz z Ridleyem Scottem, Simonem Kinbergem i Markiem Gordonem.

Scenariusz do filmu jest pisany przez Michael Green, czyli człowieka odpowiadającego za kontynuację Łowcy androidów 2. Scenarzyście za źródło służy powieść autorstwa Agathy Christie z roku 1934. Pieczę nad wszystkim trzyma Steve Asbell.

W 1974 roku reżyser Sidney Lumet nakręcił Morderstwo w Orient Ekspresie. Wówczas w rolę Herculesa Poirota wcielił się Albert Finney. Była to kolejna historia detektywa Herkulesa Poirot, który po pobycie w Stambule wraca Orient Expresem do Londynu. W czasie podróży dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarą jest mężczyzna, który wcześniej skarżył się detektywowi, że ktoś mu grozi. Poirot od razu przystępuje do śledztwa. Odkrywa mroczną tajemnicę

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…