Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Wiemy kto stworzy muzykę do Indiany Jonesa 5! 2

Mamy dla Was świetną wiadomość! Podczas American Film Tribute reżyser Steven Spielberg wyjawił kto będzie kompozytorem nadchodzącej piątej części serii filmów o najsłynniejszym archeologu na świecie – Indianie Jonesie. Dla niektórych ta wiadomość nie musi być zaskoczeniem, bo po raz kolejny muzykę stworzy nie kto inny jak… John Williams. Będzie on kolejnym powracającym członkiem ekipy, obok Harrisona Forda.


Cztery poprzednie filmy o Indym zarobiły na całym świecie prawie 2 miliardy $ i są uważane za pionierskie we współczesnym kinie przygodowym. Postać wykreowana przez Forda dała początek przygodom innych fikcyjnych archeologów, jak chociażby Larze Croft z serii gier i filmów pt. Tomb Rider. John Williams jest najbardziej znany ze skomponowania muzyki do sagi Gwiezdne wojny, ale także wykonał świetną robotę tworząc dźwięki dla franczyzy o Harrym Potterze, Parku Jurajskiego czy Szeregowca Ryana.

Oficjalne oświadczenie na temat powstania Indiany Jonesa 5 pojawiło się w marcu. Wtedy to jeden z kierowników ze studia Walta Disneya, Alan Horn, stwierdził:

Indiana Jones jest jednym z największych bohaterów w historii kinematografii i nie możemy się doczekać, żeby przywrócić go na ekrany w 2019 roku. To naprawdę rzadko spotykana kombinacja świetnego reżysera, producentów, aktora i roli. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani rozpoczęciem tej przygody z Harrisonem i Stevenem.

Film ma trafić do kin 19 lipca 2019 roku.

Źrodło: comicbook.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…