Godzilla: Resurgence - szkice potwora 0

Godzilla jest nie tylko najbardziej trwałym konceptem na film o potworze, ale również kulturalnym fenomenem. Amerykanie starają się stworzyć efektowną wersję kreatury i przenieść ją na duży ekran, a Godzilla Garetha Edwardsa z 2014 roku została generalnie dobrze przyjęta. Mimo wszystko pojawiło się kilka negatywnych opinii, dlatego postanowiono przeprojektować potwora.

Niewielu może wiedzieć, że oryginalne studio stojące za sukcesem Godzilli, Toho, pracuje nad nowym filmem, który pojawi się wkrótce poza granicami Stanów. Trailer pokazał już wytrwałego potwora w nieco bardziej klasycznej formie. Teraz, dzięki fanowskiej stronie, możemy przyjrzeć się wczesnemu projektowi nowej Godzilli.

Praca została wykonana przez Mahiro Maedę, który jest bardzo popularnym japońskim artystą zajmującym się animacją. Naszkicował on wczesne koncepty nowej Godzilli. Jeden z nich przedstawia potwora z przodu, głównie głowę i szyję, ale zawiera unikalne spojrzenie. Natomiast na drugim jest całe ciało mające szpakowaty, nieporęczny i groźny wygląd. Choć to wczesne pomysły, zdaje się, że Toho było zadowolone z pomysłów Maedy, co można zobaczyć we wczesnych trailerach filmu.

Toho nie wyprodukowało filmu o Godzilli przez ponad dekadę. Zdaje się, że udało im się dojść do porozumienia z Warner Bros., że wypuszczą swoją produkcję na rynek poza Ameryką. Godzilla: Resurgence nie będzie powiązana z amerykańską wersją.

To bardzo dobry czas, szczególnie po sukcesie amerykańskie wersji. Jak nie teraz, to kiedy? Kontrakt licencyjny z Legendery pozwala nam wykonać krajową wersję.

Film będzie miał swoją premierę 29 lipca w Japonii.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…