Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Iluzja 2 - kostka Rubika w zestawie matrioszek 1

Jesse Eisenberg i reszta magików powracają w kontynuacji thrillera z magią w tle. Iluzja 2 to jeszcze bardziej efektowna rozrywka, z jeszcze większą dawką atrakcyjnego humoru i potężniejszą liczbą zwrotów akcji.

Mark Ruffalo, Jesse Eisenberg, Lizzy Caplan, Woody Harrelson, Dave Franco, Daniel Radcliffe i Michael Caine w Iluzji 2.

Czterej Jeźdźcy zaskoczyli w 2013 roku w Iluzji, teraz wracają ze zdwojoną siłą i wzmocnioną obsadą. Film po pierwszych pokazach zebrał dobre recenzje.

Iluzja 2 stanowi przykład rodzaju produkcji filmowej, który wyszedł już praktycznie z mody: to kontynuacja wysokobudżetowego hitu, który był tak pozytywnie zwariowany i nieprzewidywalny, że prawdopodobnie nawet ludzie odpowiedzialni za jego realizację nie spodziewali się, że kiedyś powstanie druga część. Ten nowy film oferuje jeszcze bardziej szaloną zabawę – zakręcona, acz w pełni rozrywkowa opowieść, której twórcy robią wszystko, by zadowolić widza, ale nie czuć w tym wszystkim kalkulacji, a raczej pewną niewinność myślenia o dawaniu rozrywki.

Iluzja 2 jest świadoma swej powinności w oszukiwaniu publiczności, dlatego w niemal każdej scenie każe widzom być w pełni świadomymi, że są wodzeni za nos. W dzisiejszych czasach natknięcie się na kontynuację wielkiego hitu, która nie musi wpisywać się w pięcioletni plan rozwoju jakiejś filmowej franczyzy, wydaje się być mocno retro. Ba, jest nawet doświadczeniem nieco egzotycznym, w jak najbardziej pozytywnym sensie tego słowa. Iluzja 2 przypomina raczej bezwstydnie rozrywkową produkcję z lat 80., która pozwala spędzić kolejne dwie godziny w towarzystwie postaci, które lubimy i których poczynania są wariacjami poczynań, za które je kiedyś polubiliśmy. Spotkanie po latach jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadnione, a fani pierwszej części – podobnie jak nowi miłośnicy tej historii – powinni zapewnić filmowi odpowiednio dużą frekwencję w kinach.

Woody Harrelson i Dave Franco w Iluzji 2.

Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy – tym razem wpadnie w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą oskarżeni zostaną Czterej Jeźdźcy. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność będą musieli udowodnić swą niewinność i usidlić swego wroga. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności.

Fabuła tym razem nie będzie przypominała kostki Rubika. Będzie kostką Rubika umieszczoną w zestawie rosyjskich matrioszek.

Variety

Do swoich ról powrócili Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Dave Franco, Morgan Freeman oraz Michael Caine. Nowymi nabytkami w obsadzie stali się Daniel Radcliffe, Lizzy Caplan, Sanaa Lathan oraz Jay Chou.

Iluzja 2 w polskich kinach zagości już 8 lipca 2016 roku. Zobaczcie jak światowej klasy obsada wykonuje spektakularne sztuczki magiczne – nie uwierzycie własnym oczom!

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…