Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Poszukiwacze zaginionej rybki - Gdzie jest Dory 0

Pamiętacie Gdzie jest Nemo, jedną z najlepszych animacji wszech czasów? Czas na nową, ekscytującą przygodę w morskich głębinach w towarzystwie starych przyjaciół! Tytułowa bohaterka najnowszej produkcji Disney/Pixar, Gdzie jest Dory wyruszy na poszukiwania swojej rodziny, ale także… samej siebie.

Dory, Marlin i Nemo wypływają w nową, pełną wrażeń podróż. Przygoda poprowadzi ich aż do wybrzeży Kalifornii, a po drodze bohaterowie spotkają cały wachlarz fascynujących morskich stworzeń.

Historia zaczyna się rok po historii opowiedzianej w pierwszym filmie.

Dory zupełnie nieoczekiwanie przypomina sobie zdarzenie, w wyniku którego przed laty oddzieliła się od rodziców – opowiada reżyser Andrew Stanton. – Nagle zalewają ją wspomnienia i odczuwa pragnienie odnalezienia rodziny.

Twórcy Gdzie jest Dory postanowili opowiedzieć historię rybki, która w pierwszym filmie była nieco w cieniu Nemo.

Każdy zapamiętał Dory jako zabawną rybkę, ale ja zawsze postrzegałem to jako maskę – opowiada reżyser. – Postanowiłem wyjaśnić widzom, co się stało, kiedy Dory była mała. Jak straciła pamięć krótkotrwałą i jakie były tego konsekwencje? Co się stanie, jeśli znów się zgubi? Czy da radę odnaleźć rodziców?

Gdzie Dory nauczyła się mówić językiem wielorybów?

Dory nie pamięta szczegółów z codziennego życia, jak na przykład imienia Nemo, ale jej pamięć emocjonalna ma się dobrze. Miłość do rodziców tkwi w niej przez cały czas.

W tej historii Dory szuka tak naprawdę sama siebie, w wielu wymiarach – dodaje Stanton. – Jest fascynująca i bezbronna. Dlatego musi odkryć w sobie ukrytą moc.

W nagrodzonym Oscarem filmie Gdzie jest Nemo Dory mawiała: mówi się trudno i płynie się dalej. Raczej nie zdawała sobie sprawy z tego, co jeszcze ją w życiu czeka – chociaż pewnie i tak by zapomniała…

W roku 2008 Amerykański Instytut Filmowy umieścił film Gdzie jest Nemo pośród 10 najlepszych animowanych produkcji wszech czasów. W najnowszej animacji Disney/Pixar Gdzie jest Dory tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła się mówić językiem wielorybów?

Na Gdzie jest Dory do polskich kin zapraszamy już od 17 czerwca 2016 roku. Zobaczcie w międzyczasie najnowszy spot telewizyjny:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…