Superman jest najlepszym superbohaterem! 1

Jeśli jesteś chociaż po części fanem superbohaterów, zapewne masz za sobą niejeden spór ze znajomymi o to, które moce są najlepsze. Nie zawsze jest łatwo wybrać tego jedynego, ale gdyby wierzyć nauce, wątpliwości zostaną rozwiane. W związku z niedawno opublikowanymi badaniami, okazuje się, że Superman jest zwycięzcą!

Badanie zostało przeprowadzone przez studentów Uniwersytetu w Leicester. Otrzymane wyniki zostały opublikowane 12 czerwca, aby uhonorować dzień Supermana. Studenci zajmowali się tym tematem przez siedem lat, żeby "użyć naukowych predyspozycji do zbadania prawdopodobieństwa istnienia mocy przejawianych przez bohaterów komiksów". Z otrzymanych rezultatów wynika, że Superman jest "najlepiej wyposażonym" superbohaterem.

Siedem lat badań w latach 2009-2016 sugeruje, że Superman wydaje się być najlepiej wyposażonym superbohaterem ze wszystkich. Ze zdolnościami, do których zalicza się atak "super flare" i posiadanie wysokiej gęstości tkanki mięśniowej.

Studenci zbadali 12 różnych superbohaterów pochodzących z Marvela i DC i będących na różnym poziomie popularności. Przyjrzeli się Supermanowi, Wolverine, Thorowi, Mystique, The Flash, Black Bolt, Silver Surferowi, Spider-Manowi, Batmanowi, Iron Manowi, The Lizard i Icemanowi. Superman uplasował się na szczycie, dość blisko Wolverine i Thora.

Wolverine, Thor i Mystique znajdują się na szczycie listy, posiadając przyśpieszone możliwości regeneracji, wielką energię i zdolność do manipulowana genami. Black Bolt zdaje się najbardziej destrukcyjnym superbohaterem, bazując na wysokiej wydajności energetycznej gotowej unicestwić całą planetę.

Badanie posłużyło się prostymi obliczeniami, aby ustalić prawdopodobieństwo i praktyczność posiadanych umiejętności. Zwrócono również uwagę na ich słabości. Na przykład nie udało się znaleźć żadnych słabości u Thora, tak samo jak u Silver Surfera i Black Bolta.

Obliczenia studentów sugerują, że najbardziej źle wyposażonym superbohaterem może być Batman, który musi walczyć o przetrwanie przy każdym lądowaniu.

Mimo wszystko to badanie brało pod uwagę bardzo małą ilość superbohaterów, pomijając chociażby Thanosa, Galactusa, Cable’a i Doctora Strange, ale i tak otrzymane rezultaty brzmią ciekawie.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…