Czy Arrow zostanie Riddlerem?

Co zrobić, gdy wszyscy superbohaterzy z obu wydawnictw komiksowych są już zajęci? Cóż, trzeba brać się za czarne charaktery!

W kwietniu, w trakcie autoprezentacji studia Warner Bros. na CinemaConie, jego prezes, , Kevin Tsujihara potwierdził, że proces twórczy rebootu Batmana w całości należy do Bena Afflecka. Efekt jego pracy przyjdzie ocenić widzom w przeciągu najbliższych pięciu lat. Aktor-reżyser utrzymuje, że scenariusz, który napisał wraz z Geoffem Johnsem, jest już gotowy. Niestety, nic nie wiadomo o szczegółach fabuły nowego filmu o Batmanie. Mimo to gwiazda telewizyjnego uniwersum DC, Stephen Amell (Arrow), wyznała w ostatnim wywiadzie, że chciałaby stać się częścią produkcji o kultowym superbohaterze. Aktor przyznał, że marzy mu się rola antagonisty Człowieka-nietoperza – Riddler’a.

W ubiegłym miesiącu w sieci pojawiła się plotka, iż najnowsza produkcja o Mrocznym Rycerzu pozbawiony zostanie postaci Red Hooda – mimo to w widowisku ujrzymy całą masę innych złoczyńców. Ben Affleck i Geoff Johns podobno próbowali stworzyć „ostateczny film o Batmanie” zawierający „prawie każdy czarny charakter, który chciałbyś zobaczyć na ekranie”. Jeśli jest wśród nich Riddler, to Stephen Amell zrobi wszystko, aby go zagrać. Oto, co powiedział w trakcie rozmowy z CinePop podczas promocji najnowszych Wojowniczych Żółwi Ninja:

„Wydaje mi się, że wszyscy superbohaterzy są już zajęci. Zagram Riddlera, co? To złoczyńca, ale szczerze go lubię.”

Warto zauważyć, że tegoroczny Batman v Superman: Świt sprawiedliwości prawie zaliczył cameo Riddlera, jednak ostateczna wersja filmu nie posiada żadnych scen z jego udziałem. Sam Stephen Amell od dawna informuje media, że chciałby stać się częścią kinowego uniwersum DC, sugerując nawet, że jego serialowy Arrow będzie wchodził w skład filmowej Ligi Sprawiedliwości. Warner Bros. deklaruje, że nigdy nie połączy telewizyjnego uniwersum z tym, które emituje w kinach, co dobitnie wykazał nowy Flash, grany przez zupełnie innego aktora niż ten z cyklu równoległego do Arrow i Legends of Tomorrow.

Szczegóły rebootu Batmana nie są jeszcze znane, podobnie jak data premiery.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.