Możliwe, że Kevin Smith wyreżyseruje Daredevila i The Defenders

Czy zdeklarowany fan komiksów DC i reżyser, Kevin Smith, planuje właśnie zmienić w stronę w wojnie z Marvelem? Wcześniej był czymś w rodzaju rzecznika pierwszego ze wspomnianych wydawnictw – jako miłośnika historii obrazkowych, zapraszano go do licznych programów telewizyjnych, gdzie opowiadał o swoich ulubionych herosach. Smith reżyserował nawet jeden odcinek Flasha. Teraz jego oczy zwróciły się ku Daredevilowi i The Defenders.

Reżyser w trakcie wywiadu do IGN wyznał, że z chęcią dołączyłby do obsady seriali Netflixa. Powiedział:

„Czułem się tak świetnie w świecie Flasha, że zapragnąłem pracować przy jeszcze większej ilości produkcji superbohaterskich. Powiedziałem nawet Joemu Quesadzie, z którym pracowałem już nad komiksowym Daredevilem (ja pisałem, on malował): „Gościu, chciałbym wyreżyserować Daredevila. Szałowo byłoby przenieść obrazki na prawdziwe życie – współreżyserujmy go! To będzie świetne, tak, jak nasza współpraca przy komiksie! Współreżyserujmy najpierw jeden epizod, a potem zobaczymy… Przelejemy naszą pasję z kartki na ekran!”. Zamierzam spróbować i urzeczywistnić moje plany związane z Daredevilem. Za każdym razem mówię do Quesada lub do Jepha Loeba: „Hej! Kiedy wrócicie za kamerę?”

Daredevil sezon 1.

Daredevil zakończył ostatnio emisję drugiego sezonu i nie jest pewne, czy otrzyma kolejny, choć patrząc na plany Netflixa i jego seriali, to świat niewidomego superbohatera zostanie jeszcze rozbudowany. W innym wypadku Smith ma upatrzoną jeszcze jedną produkcję – The Defenders. Oto, co o niej mówi:

„Wiesz, oni przygotowują się teraz do The Defenders. Jeśli mógłbym stać się częścią tego miniserialu… Cholera, wyobrażasz to sobie, gościu? Wtedy mógłbym pracować z wieloma garniakami naraz; to byłoby fenomenalne! To tak, jakby robić mini-Avengers – nawet jeden epizod The Defenders byłby czymś w rodzaju: „Oh, nie mogę wpłynąć na kinowe Avengers, ale mogę to robić na o wiele mniejszą skalę, gdzie nikt nie przeznaczy 200 mln $ gościowi, który zrealizował pieprzone Yoga Hosers!”.

Póki co nie jest pewne, czy Smith faktycznie dostanie upragniony angaż przy odcinkach obu seriali.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.