Dzień Niepodległości 2 miał wyglądać inaczej 0

Pomysł na sequel Dnia Niepodległości ulegał wielokrotnie zmianie. Oryginalnie było kilka koncepcji, podczas gdy reżyser, Roland Emmerich próbował namówić Willa Smitha do powrotu. Kiedy mu się nie udało, napisał scenariusz, w którym Kapitan Steve Hiller umiera podczas testowego lotu. Ostatecznie Dzień Niepodległości: Odrodzenie opowiada historią zespołu indywidualistów walczących z obcymi używającymi wyszukanej technologii.

Emmerich odpowiedział na jedno z pytań fanów i ujawnił wczesny koncept na sequel.

To było po 9/11. Chcieliśmy zrobić z Deanem (producent Dean Devlin) film o pokoju, ale to nie działało. Zostawiliśmy pewne elementy w nowym filmie, ale pierwsza wersja była tylko i wyłącznie o tym. Nagrywaliśmy obcych, którzy na końcu filmów lądują na trawniku przed Białym Domem i mówią: "przybyliśmy w pokoju". To okazało się strzałem w dziesiątkę. Cały koncept był zbyt słaby i nie chcieliśmy go rozwijać. Nie było czuć klimatu Dnia Niepodległości. Tylko statek obcych został zniszczony!

Odrodzenie pojawi się w kinach 24 czerwca. Na ekranie pojawią się:Jeff Goldblum, Bill Pullman, Vivica A. Fox, Brent Spiner, Judd Hirsch, Maika Monroe, Joey King, Liam Hemsworth, William Fichtner, Jessie T. Usher, Charlotte Gainsbourg i Sela Ward.

W jednym z wywiadów Emmerich wspomniał, że nie planował zrobienia sequela, ale studio nieustannie prosiło go o kontynuację.

Zawsze czułem, że Dzień Niepodległości jest pojedynczym filmem. Po latach zdałem sobie sprawę, jak bardzo stał się ikoniczny. Byłem nieustannie proszony przez Foxa, aby zrobić kolejną część. Byłem zdumiony, jaką teraz dysponujemy technologią. Zrozumiałem, z jakimi ograniczeniami musiałem się borykać w latach 1995-1996 przy pracy nad oryginałem. Ten film nie jest tradycyjnym sequelem.

Zobaczymy, jak film poradzi obie w box office. Może doczekamy się następnych części.

Źrodło: collider.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…