Bill Murray nagrodzony za humor 1

Bill Murray będzie dziewiętnastym laureatem Nagrody Marka Twaina za American Humor, kiedy otrzyma statuetkę 23 października w Kennedy Center w Waszyngtonie.

Jestem zaszczycony taką nagrodą. Szczególnie, że przyszła w dobrym czasie.Wierzę, że Mark Twain przewraca się w grobie już od dłuższego czasu, ale ta nagroda nie zakłóci jego spokoju. – powiedział Murray.

Murray zagrał w takich filmach, jak Pogromcy duchów, Dzień świstaka i Golfiarze przez ponad cztery dekady trwania jego kariery. Należy pamiętać o dziesiątkach komedii w jego dorobku.

Deborah F. Rutter,prezydent Kennedy Center, powiedziała: “od pierwszego występu w ‘Saturday Night Live’ nieco ponad trzy dekady temu,” Murray “zachwycał nas swoim urokiem w niezapomnianych wystąpieniach i przedstawieniach bohaterów."

Jego genialny dowcip i zaraźliwy duch wciąż inspiruje do śmiechu przedstawicieli wszystkich pokoleń. Jego unikalne poczucie humoru wydaje się opierać upływowi czasu – pozostaje ważne i łatwe do identyfikowania się dla nowej widowni – tak jak imiennik naszej nagrody – mówi Rutter.

Otrzymując nagrodę, Murray dołączy do pozostałych laureatów, takich jak: Steve Martin, Ellen DeGeneres, Will Ferrell czy Tina Fey.

Źrodło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…