Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Znamy 13 szczegółów z rozszerzonej wersji Batman v Superman 2

W kogo w rzeczywistości wciela się Jena Malone? Jak współgra ze sobą fakt istnienia Legionu Samobójców i Ligi Sprawiedliwości? Rozszerzona wersja widowiska Batman v Superman odpowie na te pytania i na wiele więcej.

Dziś nastąpił wyciek ze studia Warner Bros., związany z tzw. wersją Ultimate filmu (czyli bogatszą o kilka scen, których nie dało się zobaczyć w kinie). Wytwórnia szybko usunęła z sieci wszystkie wykradzione kopie, dzięki czemu wyrywki produkcji nie rozprzestrzeniły się po całym internecie (nie można ich znaleźć nawet na torrentach!). Mimo to na wielu portalach pojawiły się już informacje, dotyczące szczególnych zmian w nowej wersji filmu. O nagromadzeniu spoilerów nie muszę chyba wspominać!

Jeśli dotychczas nienawidziliście produkcji Batman v Superman, całkiem możliwe, że wersja Ultimate z kategorią wiekową R zmieni Wasze zdanie. Jest to też wariant historii pojedynku dwóch sławnych superbohaterów, który początkowo miał znaleźć się na ekranach kin! A oto, co w nim znajdziecie:

1. Ta wersja jest o wiele logiczniejsza niż kinowy wariant, okrojony z wielu ważnych motywów fabularnych. Mimo przydługich sekwencji walki, dodatkowe sceny nakreślają o wiele lepszą motywację bohaterów widowiska.

2. Batman (Ben Affleck) i Alfred (Jeremy Irons), skradną jeszcze więcej czasu na ekranie, a Bruce Wayne zagra w rozbieranej sekwencji brania prysznica (choć nie będzie podobno tak widowiskowa, jak ta w Zaginionej dziewczynie).

3. W rozszerzeniu nie ujrzymy Jokera (Jared Leto). Dan Amboyer jest z kolei zwykłym pilotem drona, a nie Halem Jordanem, jak spekulowali fani komiksów.

4. Jednym z największych aspektów krytyki widowiska Zacka Snydera jest sposób, w jaki ukazał on kultową postać Supermana (Henry Cavill). Fani uważają, że filmowy Człowiek ze stali jest zbyt mroczny i za bardzo odbiega od komiksowego pierwowzoru. W wersji Ulitmate jego postać ulegnie rozszerzeniu – ujrzymy kilka scena, gdy Clark Kent zbiera informacje na temat Batmana. Ukaże to jego postać związaną z pracą dziennikarza w Daily Planet.

5. Superman będzie starał się uratować niewinnych ludzi tuż po eksplozji Senatu, a nie stał ze spuszczoną głową pośród płomieni, jak miało to miejsce w kinowym wariancie historii.

6. Scena pogrzebu Clarka Kenta będzie dłuższa o kilka scen, w których ujrzymy Pete’a Rossa (Joseph Cranford) i Lanę Lang (Emily Peterson). Dodatkowo wspomniane zostanie, że za całą ceremonię opłacił Bruce Wayne.

7. Możliwe, że Lex Luthor (Jesse Eisenberg) pojawi się w Legionie Samobójców!

8. Lex wie, iż Bruce Wayne i Batman to jedna i ta sama osoba. Bezkarnie szydzi z postaci Mrocznego Rycerza, gdyż jest zbyt szalony, aby odpowiedzieć przed sądem za swe czyny. Uśmiech szybko znika mu z twarzy, gdy dowiaduje się, że Batman przenosi go do Asylu Arkham.

9. Wallace Keefe (Scoot McNairy) nie popełnił samobójstwa, wysadzając się na wózku w Senacie. Mężczyzna nie wiedział o podłym planie Luthora. Jego wózek wykonany był ze specjalnego metalu, przez co nawet Superman nie mógł dostrzec ukrytych ładunków wybuchowych.

10. Zamach w Senacie nabiera większego znaczenia i sensu, gdyż Finch (Holly Hunter) chciała wyjawić zbrodnie, jakich dokonał Lex Luthor.

11. Jena Malone gra… nikogo! Miłośnicy komiksów DC przypisywali jej każdą możliwą rolę kobiecą, jaką odnaleźć można w całym uniwersum – od Cat Woman po Barbarę Gordon. Okazuje się, że jej postać, odgrywająca ważną rolę w badaniach nad pociskiem znalezionym na pustyni, które prowadzi Lois (Amy Adams), nie jest żadnym z bohaterów jakiegokolwiek komiksu DC.

12. Fotoreporter, który zostaje postrzelony w głowę na pustyni, to faktycznie Jimmy Olsen (Michael Cassidy).

13. Wątek, pozbawiony zupełnego sensu w kinowej wersji Batman v Superman, wskazywał, że rząd oskarża Człowieka ze stali o zastrzelenie ludzi na pustyni, których wyraźnie zabili najemnicy Lexa Luthora. W wydaniu Ultimate motyw ten omówiony jest w kilku aspektach: po pierwsze Anatoli Knyazev/KGBeast pali ciała, by wyglądały jak trafione laserem z oczu Kryptończyka, po drugie wieśniaczka, będąca potencjalnym świadkiem zajścia, to aktorka podstawiona przez Luthora (później, dręczona wyrzutami sumienia, wyjawia prawdę senator Finch i zostaje zamordowana przez swoich ludzi).

Wygląda na to, że prawdziwą produkcję Batman v Superman, na którą z niecierpliwością czekał cały świat, przyjdzie nam jeszcze zobaczyć!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Rob 2016-06-14

’Bruce Wayne zagra w rozbieranej sekwencji brania prysznica" byle nie z Alfredem :D
"Fotoreporter, który zostaje postrzelony w głowę" a nie czasem postrzelony ze skutkiem śmiertelnym?:)

Kornel Nocoń Animek84 2016-06-14

@Animek84 Cóż, rzadko kiedy da się zostać postrzelonym w głowę bez skutku śmiertelnego ;)

Rob Corn1408 2016-06-14

@Corn1408 Czekaj, a nie ma czasem różnicy między czasownikiem "postrzelić" a "zastrzelić"? I jest kilka, przypadków potwierdzających regułę, iż jednak da się przeżyć postrzał w głowę, patrz duński żużlowiec i 50 centów. Więc ładniej by brzmiało np "Fotoreporter, który został zastrzelony… " :)

Proszę czekać…