Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Nowa krótkometrażówka studia Pixar - poznajcie Pisklaka 3

W piątek, 17 czerwca na ekranach kin pojawi się najnowsza animacja Disney/Pixar Gdzie jest Dory. Tradycyjnie już przed filmem kultowego studia zobaczymy nową krótkometrażówkę. Tym razem będzie to Pisklak.

Kadr z krótkometrażowki Pisklak, fot. Disney/Pixar

Nie dalej jak wczoraj pisałem o najnowszej animacji studia Disney/Pixar Gdzie jest Dory (kliknij tutaj), a już mamy nowe wieści od Disneya. Tradycyjnie przed pełnometrażowym filmem kultowego studia zobaczymy nową krótkometrażówkę. Tym razem będzie to Pisklak.

Wyreżyserowana przez Alana Barillaro krótkometrażowa produkcja Pixar Animation Studios opowiada o głodnym pisklęciu, które po raz pierwszy opuszcza gniazdo. Ptaszek chce wydobyć pożywienie z ziemi przy morskim brzegu. Jedynym problemem jest to, że smakołyki są ukryte w piasku na plaży, którą co chwila zalewają przerażające fale.

Jak mówi reżyser, na pomysł krótkometrażówki wpadł, obserwując ptaki na plaży. Uświadomił sobie, że z punktu widzenia ptaków, które boją się wody, szukanie pożywienia na plaży jest wielkim wyzwaniem – i świetnym materiałem na krótką filmową historię.

Pisklak zadebiutuje przed filmem Gdzie jest Dory już w najbliższy piątek, 17 czerwca 2016 roku. Poniżej prezentujemy tzw. first look w krótkim klipie:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…