Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Kto będzie złoczyńcą w 5. sezonie Arrowa? 0

Czy jesteście ciekawi, z kim zmierzy się tym razem Arrow? Na kolejny sezon przyjdzie nam trochę poczekać, jednak już dziś znaleźć można dywagacje, kim okaże się kolejny czarny charakter serialu o losach Olivera Queena.

Arrow to główny serial telewizyjnego uniwersum DC, nic zatem dziwnego, że można doszukiwać się choć minimalnych powiązań między poszczególnymi produkcjami o superbohaterach (jak np. Flash, Legends of Tomorrow). W chwili, gdy NBC definitywnie anulowało Constantine, komiksowy łowca demonów odwiedził Star City. Jeśli i on istnieje w uniwersum Arrowa, to musi w nim żyć również James Corrigan!

Po tym, jak w serialu pojawili się metaludzie i magia, główna produkcja telewizyjnego uniwersum DC dowiódła, że jej akcja nie dzieje się w realnym świecie. Ostatnio odtwórca tytułowej roli, Stephen Amell, zdradził jednak, że jego antagonista w 5. sezonie pozbawiony będzie jakichkolwiek nadnaturalnych mocy. Oliwy do ognia spekulacji na temat nowego czarnego charakteru dolał James Bamford, pisząc na swoim Twitterze:


Do sieci wyciekła informacja, że nowy sezon Arrowa posiada niezidentyfikowaną postać, nazwaną „James”. W komikach DC James Corrigan uosabia pragnienie zemsty (stąd spekulacje spowodowane tweetem Bamforda) i sieje spustoszenie pod pseudonimem Spectre. W komiksach stanowił on część organizacji Justice Society of America – tej samej, z którą muszą się zmierzyć serialowi członkowie Legends of Tomorrow.

Spectre to interesująca postać – często przedstawiany jako człowiek, który został zamordowany, lecz nie mógł spocząć po śmierci i został odesłany z powrotem na Ziemię, aby wykonywać rozkazy wszechwiedzącej istoty, znanej jako Voice. Niczym Jekyll i Hyde, James Corrigan i Spectre stanowią dwie osobne postacie, żyjące w jednym ciele. Bohater zawsze balansuje na granicy zemsty i sprawiedliwości.

Co ciekawe, możliwe, że w scenach retrospekcji ujrzymy Costantine’a!

Spectre na kartach komiksu

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

MJ_MARTINO 2016-06-15

Oby ten sezon był lepszy od poprzedniego ;)

Proszę czekać…