Pierwsze zdjęcie Michaela Fassbendera z planu Alien: Covenant

20th Century Fox opublikowało nowy zestaw zdjęciu z planu Obcy: Przymierze, na którym po raz pierwszy widać Michaela Fassbendera, ponownie wcielającego się w androida Davida.

Obcy: Przymierze stanowi drugą część trylogii, której akcja dzieje się przed pierwszym Obcym. Fabuła produkcji ma łączyć się z 8. pasażerem Nostromo, jednak o samej historii wiemy niewiele. Covenant to kolonialny statek, który zmierza w najdalsze rejony galaktyki, ku planecie, mającej stanowić raj na ziemi – na miejscu okazuje się, że jest ona wyjątkowo mroczna i niebezpieczna. Członkowie ekspedycji odnajdują tu Davida, który przetrwał niefortunną ekspedycję Prometeusza.

Choć Obcy: Przymierze nie posiada skrajnie utalentowanych scenarzystów (Jacka Paglena, odpowiedzialnego za Transcendencję oraz Michaela Greena, który wcześniej popełnił Green Lantern), to na krześle reżysera po raz kolejny zasiądzie Ridley Scott, przechodzący ostatnimi czasy renesans swojej kariery.

Premiera filmu została zaplanowana na 4 sierpnia 2017 roku.

A oto opublikowane zdjęcia:


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.